Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Każdy moze przegrac ...........


pawelli

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka ze kazdy normalny kierowca zatrzyma sie przed niestrzeżonym przejazdem spojrzy się w obie stronę dwa razy i dopiero ruszy.. Co innego w grze.. Ja sie naciąłem za pierwszym razem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrałem.ale chyba tylko dlatego że przeczytałem posty powyżej......

niemniej jednak jestem pewien że bym przegrał...

ponad miesiąc temu jadąc do Sandoierza zagapiłem sie w lusterko na lanosa z którym się "bawiłem" i nie zauważyłem zamkniętego szlabanu na przejeździe....ale zonk :shock: :-/ :evil:

ostre hamowanie z pełnym piskiem (z około 100km/h) i zatrzymałem ie ok 3-5 maetrów przed szlabanem.....

pociag co prawda jeszcze nie jechał ale sytuacja bardzo niemiła i stresująca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polska to taki piękny kraj..

Dwa lata temu pojechałem do szwecji, jade sobie grzecznie jak przepisy karzą w lusterku również grzcznie volvo, duże porsze i kilka innych fajnych autek (piękne wrażenie jedziesz jedziesz jedziesz a nikt Cie nie wyprzedza, choc droga prosta i prędkość niewielka) a tu nagle wyskakuje.. przejazd kolejowy, niestrzezony a z prawej strony semafor na którym mrugają na przemian dwa białe światełka umieszczone obok siebie (pod nimi centralnie była jeszcze jedna lampa, ale sie nie świeciła), żadnych znaków STOP nic takiego, wiec po co ryzykować grzecznie hamulec.. i wtedy sie zaczelo w lusterku widze ze volvo ostro po hamulcach któreś z aut zabralo sie za wyprzedzanie. Troszke speszony, jedyneczka i jedziem dalej ale po chwili następny przejazd, choc tym razem miałem przed soba auto i ono tylko myk, żadnego hamowania. Z pewna dozą nieufności ale jade tak jak oni choc noga przed przejazdami drży.

 

Na kempingu udało mi sie dowiedzieć od człowieczka (który zresztą dziwnie sie na mnie patrzył jak mu powiedziałem że w naszym kraju trzeba sie zatrzymać przed przejazdem) że jak te światełka mrugają to po prostu jedziesz jak by przejazdu nie było. Co innego jak mruga ta trzecia lampa (podobno na czerwono) - jak sie go zapytałem czy wtedy musze sie zatrzymać odpowiedział : "Zatrzymać sie nie musisz.. ale jedziesz na własne ryzyko" :-D

 

Jak tylko wróciłem do kraju uśmiechnął sie do mnie Krzysio Hołowczyc z plakatu "ZATRZYMAJ SIE PRZED KAŻDYM PRZEJAZDEM..." - cóż.. "Musimy wracać bo to nasza Ojczyzna.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Akcja "Bezpieczny Przejazd : Zatrzymaj się i żyj!" -> współpracuję z tą akcją już drugi rok z rzędu przy organizacji Motopikników w moim mieście.

W tym roku jedną z atrakcji była symulacja najazdu pociągu na auto osobowe.

Powiem tak... nawet uderzenie pociągu z v=25kmh może narobić szkód... mimo tego, że auto nie wyglądało na bardzo pokiereszowane - różnica mas jest tak duża, że przy uderzeniu pasażerowie mocno mogliby ucierpieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się rozglądam na każdym przejeździe, strzeżony czy nie, bombardier czy inny automat, zawsze. To samo na skrzyżowaniu, nawet jak mam zielone to zerkam w te i wewte. Niestety u nas nawet kierowcy autobusów nie patrzą na przejeździe, ot druga Albania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!