Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uczenie się gazu?


mantev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie czytałem na tym forum,że samochód "uczy się" gazu,ale nie myślałemże popada we wtórny analfabetyzm.

Po założeniu gazu i wymianie świec na te francuskie EYQ....(nie pamiętam),miałem spalanie w cyklu mieszanym 8l/100 km.Wczoraj wymieniłem olej(na Elfa) filtry oleju i powietrza i żeby sprawić sobie przyjemność -świece na "lepsze" NGK V-LINE 28 (te stały w katalogu NORAUTO jako odpowiednie do mojej Megi) i....

Tragedia, znowu spalił 13l/100km,ale dziś następny pomiar(dotankowanie) 8,35l/100 km.

Pytanie:czy zawsze się tak dzieje po wymianie niektórych elementów?

pytanie 2:czy sądzicie że spalanie będzie malało?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tankujesz gaz zawsze na tej samej stacji? zapewne nie. lub podczas tego pomiaru zatankowałeś gdzie indziej. Niektóre stacje mają podwyższone ciśnienie na pompie tankującej przez co zawór tankowania odbija później raz na jednej ze stacji w moim mieście z paroma kolegami z pracy rozpętaliśmy aferę jakim cudem do butli o nominalnej pojemności 34l koleś zatankował 31-33 litrów.

być może w twoim przypadku akurat właśnie tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak,ale jeśli dobrze rozumiem to na niektórych stacjach wchodzi mniej niż powinno,więc dalej pali więcej?poza tym czy różnica w ciśnieniach objawi się przy tankowaniu na 100 km w blisko 50% litrażu (w moim przypadku 13l do 8l)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zawór odcinający odbija zawsze tak samo, niezależnie od ciśnienia tankowania. Tam jest zwykły pływak jak w spłuczce od kibelka i reaguje zamknięciem przy określonym poziomie płynu (gazu). Zdarza się że zawór jest uszkodzony i nie odbija. Wtedy rzeczywiście można przetankować. Przeważnie podjazdy pod dystrybutor są płaskie. Jeśli nie są, to przy przechylonym samochodzie też może wejść inna ilość gazu niż zwykle. I jeszcze jedna przyczyna "zbyt dużej łakomości silnika na paliwo" to nieuczciwi sprzedawcy. Ja też miałem przypadek że zatankowałem więcej niż zwykle. To była nowo otwarta stacja i miała najtańszy gaz. Zatankowałem tam tylko raz :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy myślicie ze te różnice mogą być tak duże(aż 5l na różnych stacjach przy dystansie 100 km).W jakim stopniu moja "uszkodzona" sonda lambda może mieć wpływ na spalanie?

Do Bargara:pisałeś przy innym temacie "2-ga sonda" posiadasz w swoim wanie sondę za katalizatorem?Bo mi powiedziano że nie mam 2-giej sondy,nawet sprawdzono!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!