Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak rozwiązany jest ABS na tylnej osi


Rekomendowane odpowiedzi

Haj!

 

Zwracam sie z małą prośba o rozwikłanie zasadniczego pytania.

Czy w M1 ph1 był ABS na bębnach 203mm? Czy tylko na tarczach?

 

Drugie pytanie wywiązuje sie z pierwszego, bo jesli był na bębnach to czy jest mi ktoś w stanie zrobić zdjęcie lub opisać, czy czujnik i pierścień do absu jest montowany jako integralna część z tarczą kotwiczną bebna (tylna część bebna przykrecana do belki) czy jakoś inaczej?

 

Dzieki i pozdro od renault19klub <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można spotkać Meganke z bębnami i ABSem, ja właśnie taką mam <ok>

Nie pamiętam jak jest mocowany pierścień, ale wiem, że jest różnica w belkach z i bez ABSu.

Zdaje się, że czujnik jest zamontowany od tyłu bębna i w niego wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem na "dzień dobry" zdradzać dlaczego oto pytam :mrgreen:

 

Mam Renault 19, a tam ABS jest realizowany tylko na tarczach biednych 238mm litych. Zaciski padają, ukrecają sie odpowietrzniki i tak dalej i tak dalej. O skuteczności hamulca zasadniczego jak i ręcznego też nie trzeba mówić w porównaniu z bebnami 203mm.

 

Szukam więc informacji na temat ABS i bebnów z megane, bo jezeli "wszystko do absu" można zdjąć z belki razem z bebnami to wystarczy że dorwe takie kompletne bębny i mam problem skuteczności jak i samego ABSu rozwiązany <ok>

Ważne tylko czy jakiś stelarz nie wychodzi bezposrednio z "odlewu" belki i jest jego integralną częscią. Jeśli przykrecany - jakoś tam montowany to spoko. Mile widziane jak pisałem zdjęcia lub upewnienie mnie czy moge szukać takiego kompletu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy ABSie jest trochę inna belka i nie da się przełożyć samych podzespołów.

Jedyne wyjście, to chyba tylko zaopatrzyć się w kompletną belkę od auta z ABSem.

Sprawdź też, czy w 19 jest taki sam ABS jak w Megane - Teves Mark IV Gl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mowa o autach DO 97 roku oczywiście:) Potem jest już cała piasta z tego co sie orientuje.

 

Znalazłem coś takie, ponoć z Megane. Chyba obalona teoria że potrzebna akurat do tego zestawu jest "inna" belka?

 

55c36ada753a6132.jpeg

 

 

W 19stce jedyne jak można rozróżnić abs to że jest w systemie bendixa (bez serwa, elektryczna pompa) i w systemie boscha (normalne serwo, tylko mały komputerek przy pompie).

 

do jednego i drugiego systemu półosie pasują tak samo, tarcze z pierscieniami takze. jedyne co moze rożnic to same czujki i ilość zebów na pierscieniach przy hybrydzie przód 19 - tył megane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z 1996 roku i była u mnie wymieniana belka.

Za pierwszym razem mechanik kupił belkę bez ABSu i musiał ją wymienić.

Jakiś powód tego musiał być, bo nie sądzę, że zrezygnował z wymiany tak bez niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to co jest na zdjęciu - widział ktoś coś takiego? Kurde najlepiej jakby to zobaczyć czy własnie na belce czegos jeszcze nie ma :| Bo z tego zdjęcia wynika że jest komplet - bebny, wejscie na rurke, linka recznego i czujnik absu ktory wchodzi do środka, oraz mocowanie do belki. pytanie czego tu jeszcze brakuje bo dla mnie to sie wszystko odliczyło <ok> bo rozumiem że pierścień musi być w środku (w części ruchomej logika podpowiada:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widze istotnych zmian jeśli chodzi o istnienie lub brak absu :mrgreen: no chyba że jestem ślepy ale na codzień pracuje przy mechanice wiec... laik chyba nie jestem <ok> Kwestia tylko taka że na miejscu nigdzie nie moge nic takiego zobaczyc. Takto bym dawno sobie zrobił lub odszedł od tego pomysłu i poszedł w strone hamulcy z laguny na tył :oops:

 

Póki co rozumiem że ten komplet ze zdjęcia to komplet do absu z megane, bo do belki jak widać nic wiecej mocowane nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem ryzykant to chyba zakupie "w ciemno" to co na fotce wstawiłem. Ktoś musi być pierwszy, bo to że abs działa, ale tył hamuje jakby chciał a nie mógł (skutecznosc 700-1000 a na bebnach drugie tyle no i reczny że koła blokuje) to chyba warto być pionierem i albo potwierdzić albo obalić mit o możliwości takiej hybrydy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!