Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmieniarka CD


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na forum więc zakładam temacik

 

Jestem posiadaczem (od 2-ch dni) meganki 1996 rok, 1,6 RT Benzyna 66kW. Mam tam zamontowane seryjne oryginalne radio Renault Philips.

 

Napisane jest na nim CD changer control. W związku z tym, że wyrzuciłem niedawno wszystkie swoje kasety magnetofonowe, będę mógł zapewne założyć zmieniarke CD.

 

 

Pytanie moje jest takie

 

Czy każdą zmieniarkę CD mogę założyć czy są tylko specjalne do takich sprzętów np tej samej firmy

 

a może gdzieś na jakiejś stronie to znajdę? :-D

[Zakładaj tematy we właściwych działach - Krzychu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miechur za radę, przynajmniej wiem żeby nie kupować pierwszej z brzegu.

A może ktoś ma takową seryjną zamontowaną już? Podałby mi tylko symbol i temat zamknięty.

 

Szukałem na Allegro itp. niestety są tylko do nowych Meganek II i to w dodatku zmieniarki nie do bagażnika lecz w kokpicie a ja nie chcę zmieniać tego seryjnego radyjka bo fajnie śmiga jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

też mam pytanie w sprawie zmieniarki. Mam fabrycznego Philipsa w Scenicu z 2001r., model radia to Tuner List, z naklejki na radiu jest symbol 22DC279/62P. Ostatnio kupiłem zmieniarkę Renault Alpine oraz kabel z końcówkami mini iso do radia i 10-cio wtykowa w zmieniarce. Wszystko miało pasować a jednak po podłączeniu nie mogę wybrać jako źródła zmieniarki. Ona sama prąd dostaje bo przekłada płyty ale nic poza tym. Wiecie może coś na ten temat? Radio ponoć miało obsługiwać zmieniarkę ale teraz to już sam nie wiem... Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ja mam taką zmieniarke (RC 026 albo 027 nie pamiętam dokładnie ale one się niewiele różnią :-D ) z radiem Renault Philips i wszystko gra. Zmieniarka i radio zazwyczaj muszą być tej samej firmy, więc te "Renault Alpine" raczej nie zadziała z Philipsem. Chyba że się dokupi jakieś sterowniki, można wtedy coś pokombinować, ale to znowu kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc nie do końca jest tak że jak masz radio Philips to zmieniarka tylko philips.

 

Przykład mam w domu:

Clio Sport - Radio bodajże cabasse - zmieniarka ALPINE, pod tuner list też podobno działa.

 

Inne przykłady:

 

VW - Radia Blaupunkt - Zmienirka Philips

 

Lancia Libra , granie BOSSE - Zmieniarka Grundig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie, no i po urlopie ;-)

do tej pory nie doszedłem z tą zmieniarką, znajomy powiedział mi, że być może trzeba będzie coś wprogramować w radio żeby "widziało" zmieniarkę. Czy faktycznie coś takiego się przeprowadza? Ja nie mam o tym pojęcia... Wiecie coś może na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mampytanie kupiłem zmieniarkę cd philips 22dc___ i mam radio fabryczne filips 22dc____podłaczam zmieniarkę do radia i nic się nie wyśietla zmieniarka wciąga płytę ale nic nie gra ani nie rusza co może być przyczyną proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam problem z radyjkiem i zmieniarką.

 

Miesiąc temu mojej dziewczynie znalazłem Megane Coupe z końca 99r.(czyli jak mniemam wersja po liftowa, maska nowsza itd.) W autku zamontowane było radyjko:

c94ca850a0eb9e70med.jpg

 

Napis na górze radyjka

RENAULT Radiosat 6010 […]

Philips 22DC461/62T[…]

4*15W,RDS

CD changer control[…]

 

+ oryginalny pilot pod kierownicą (zdjęcie niźej)

036f6738a2fe2e76.jpg

 

+ oryginalny osobny wyświetlacz połączony z zegarem(cyfrowym) i wskaźnikiem temp.

 

Wtyczki za radiem:

b4f7884f3d990a7d.jpg

 

Radyjko fajnie gra zamontowane porządne głośniki. Moja dziewczyna uznała, że jedynie CD brakuje ale nie chce nowego radyjka więc uznałem, że kupię jej zmieniarkę CD. Znalazłem na allegro zmieniarkę do megane/scenic pojechałem po nią. Koleś powiedział, że to zmieniarka z scenic ale do tego radyjka pasuje. Dziś okazało się, że końcówki są inne i oczywiście nie pasują.

 

Oto zmieniarka i końcówka:

063dc12b55b05a88med.jpg

 

Muszę dorobić kabel bo zmieniarka będzie w bagażniku(zmieniarka w scenic znajduje się pod siedzeniem) czy jeżeli zrobię kabel z jednej strony pasujący do zmieniarki a z drugiej do radyjka(do wejścia tego na samej górze z tyłu w radiu?) to:

 

a) czy to będzie działało?

:) Może będzie trzeba coś wgrywać(jeżeli tak to jak to zrobić komu zapłacić:) )

c) najgorsza opcja nie podłączę tej zmieniarki z tym radiem?

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieje, że w miarę jasno się wyraziłem i wszystko jest dla Was zrozumiałe. Czekam na odpowiedzi…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!