Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zagwozdka...


pooh

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj rano zatankowałam mojego bolida (II 1,5 dci 100 KM) i się lekko zdziwiłam. Wiem, że spalanie na kompie może się różnić od tego liczonego metodą chałupniczą (a nawet powinno się różnić), ale szczerze powiem, że wynik wydał mi się interesujący. Codziennie jeźdżę do pracy tak samo, kilka razy w miesiącu śmigam jeszcze w górki po dwupasmówce. I spalanie z kompa pokazało 5,3 l (i nigdy nie pokazało więcej niż 5,7 l), a metoda chałupniczą wyszło mi 6,8l!!! No sami przyznacie, że różnica jest znacząca. O błędach w liczeniu mowy nie ma, bo w końcu jakoś tą polibudę skończyłam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja się nie pytałam "ile spalają Wasze limuzyny" :-D)))) wydawało mi się nie na miejscu odgrzewać temat, w którym chyba już wszyscy użytkownicy opowiedzieli o ilości zużywanego paliwa. Mnie interesuje TYLKO różnica pomiędzy spalaniem pokazywanym na kompie i tym wyliczonym. Co więcej, wiem, że różnica być musi, ale moje zinteresowanie jest raczej matematyczne: bo skoro nigdy średnie spalanie nie przekroczyło 6 l to dlaczego z matematycznych obliczeń wyszło prawie 7 l. I NAPRAWDE NIE CHCĘ ROZPOCZĄĆ DYSKUSJI O SPALANIU więc tym bardziej w linku, który podałeś byłby to off topic. Zresztą już się zrobił, bo nadal nie rozmawiamy o intrygującej mnie kwestii tylko o pierdołach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tankowałaś w tej samej stacji co poprzednio?

czy to była większa ilość paliwa czy niedużą(10-15 l)?

Czy wcześniej obliczenia były zbliżone do wskazań kompa?

 

Nieduże odchyłki są dopuszczalne (mi różni się ok 0,3-0,5 l) ale więcej to raczej nie i prędzej bym się skłaniał do różnicy w ilości wlanego paliwa niż tak dużej pomyłce kompa

 

7/100 to przy tym silniku wynik dla ostrej jazdy z klimą po mieście

 

PS.Spotkałem się z dystrybutorem który potrafił wlać 22 litry do 20 litrowego kanistra :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wypowiedź w temacie :-D

Tankuję na tej samej stacji od maja, średnio raz na 3 tygodnie, zawsze do pełna. Weszło dokładnie 51 l, co nawet pasuje, bo wczoraj zaświeciła się kontrolka rezerwy. Dlatego mnie to zastanawia. Żałuję, że wcześniej nie wpadłam, zeby to sprawdzić, bo miałabym jakieś porównanie.

Ale prawdę piszesz. Mojemu narzeczonemu braklo paliwa, wlał kanister 5l, a potem 44 litry na Neste. Szkoda, że corsa ma bak 45 l. Ale za to wiadomo dlaczego ceny mają lepsze. :)

Zatankuję następnym razem na innej stacji i przeliczę. Bo albo meganka coś ściemnia, albo rzeczywiście dystrybutory oszukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja wcale nie musi oszukiwac. Wez pod uwage ze pojemnosc zbiornika jest podawana bez rury, a najprawdopodobniej zalal po korek (dolicz ze 2l), a dwa ze jak braklo benzyny, to wszedzie bylo sucho. Jak pompa zassala, to mysle ze do niej samej + do przewodow tez weszlo ze 2l i masz 49 jak znalal :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z litrażowaniem i porównywaniem wskazań komputera z faktycznym spalaniem robię tak: ta sama stacja, to samo stanowisko (nic trudnego, mam po drodze z pracy) i do pierwszego odbicia pistoletu. Nie dolewam. I porównuję: stan liczydła na dystrybutorze do wskazań kompa auta o ilości paliwa. Dla pewności przeliczam " tą metodą chałupniczą".

Jak do teraz wychodzi mi róznicy: i tu ciekawa rzecz:

- ok 0,2 l/100 wiecej w rzeczywistości prz jeździe po mieście

- ok tyle samo mniej przy jeździe tylko w trasie.

 

I spalanie z kompa pokazało 5,3 l (i nigdy nie pokazało więcej niż 5,7 l), a metoda chałupniczą wyszło mi 6,8l

czasami bywa tak, że pistolety różnie odbijają, mooże akurat ten później odbił,

proponuję "łyknąć pavulonu" i poczekać do następnych tankowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z litrażowaniem i porównywaniem wskazań komputera z faktycznym spalaniem robię tak: ta sama stacja, to samo stanowisko (nic trudnego, mam po drodze z pracy) i do pierwszego odbicia pistoletu. Nie dolewam.

Mnie się wydaje że właśnie powinno sie dolewać, bo pistolet nigdy nie odbija w tym samym miejscu. Po pierwszym odbiciu do baku wejdzie ci spokojnie około 3-4 litrów. Powinno się lać pod korek. Nie wiem jak jest w Megane - jeszcze nie zdążyłem wyczuć go - ale w Clio miałem taki kiepski bak, że żeby zalać pod korek musiałem autem bujać.

Jechaliśmy nie dawno nad morze. W samochodzie 3 osoby, bagażnik zapakowany na maxa, reszta rzeczy na miejscu i pod fotelem pasażera. Przed wyjazdem Clio zatankowane po sam korek. Chyba z 10 minut go tankowałem. Od pierwszego odbicia jeszcze 4 litry weszły.

 

Trasa Łódź-Włocławek-Toruń-Bydgoszcz-Koszalin-Darłowo. Trasa nafaszerowana radarami. Prędkość 90-110km/h, tam gdzie radary 50-60km/h. Kilkadziesiąt kilometrów po okolicznych miejscowojsciach i po tygodniu do domu. Prawie ta sama trasa, nawet dłuższa z powodu korków na drodze, trzeba było inną trasą wybrać.

W Łodzi na tą samą stację, do tego samego dystrybutora i lejemy pod korek.

 

Zatankowałem 49.85 litra (bak 50 litrów).

Przejechany dystans 964.6 km.

Średnia spalania 5.17litra na 100km

Zaznaczam, że mam silnik 1.4 75KM i koła 17" z oponami 205/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De gustibus non est disputandum.

Ja przyjąłem taką taktykę i mi się sprawdza. Raz wleję ok litr więcej niż wskazania komputera raz mniej. A średnią porównuję z kilku tankowań.

Nawet w instrukcji jest napisane, że po pierwszym odbiciu pistoletu można najwyżej dolać dwa razy. Raz nie posłuchałem, pogoda jak dzisiaj (u mnie ponad 30 C), nalałem "pod korek" i odbiło mu się jak niemowlakowi po kaszce.

A tak w ogóle jaki jest sens tankować na siłę pod korek?

Silnik i tak musi swoje "wypić" i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!