Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy już zaczeli kraść Megane II ???


mry_

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory słyszałem, że jest spokój z naszymi Megankami.

Jedyne przypadki, to kradzież karty właścicielowi i odjazd - chyba w Łodzi.

A tu ostatnio znajomy mi mówi, że buchnęli jego koledze w Poznaniu 1,5 dCi, 16 k pln chcieli za zwrot.

Wspomnę, że poprzednim Golfem IV jeździłem 3 mce, 11 tys przebiegu miał :cry: :roll: So, było miło, czy już coś wiecie ?????

[proszę nie nadużywać ENTERA] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej kradzione auta w polsce to: golfy, passaty, astry, cienkusy i sejczentusy, maluchy a renault a szczególnie megane I zajmuje miejsce na szarym końcu nawet w rankingu który czytałem nie było wymienione:

tutaj macie ranking z 2004: kliknij tutaj

tutaj z 2005: kliknij tutaj

i na żadnym jak narazie nie widnieje renault megane I ani II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie;

za całym szacunkiem, ale chyba nie umiecie wyciagac wniosków z tego co przeczytaliście;

w/g mnie w naszym kraju jeździ przynajmniej 100 modeli aut róznych marek (a gdyby policzyc rarytasy to pewnie i z 500) a megane jest 13nasta w rankingu, który pokazuje 15 najczęsciej kradzionych modeli aut......wnioski chyba nasuwają się same... :)

 

Gdyby policzyc wszystkie auta skradzione w PL, procentowo megane wypadłaby jako auto, które czesto trafia w rece złodzieja, a gdyby jeszcze odrzucic 3 liderów rankingu z 2004 roku (passata, 126p i co tam jeszcze), to procent skradzionych megane w stosunku do wszystkich modeli byłby pokaźny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wybrać się na giełdę samochodową np do Gliwic. Tam zobaczy się do jakich aut jest najwięcej części. Znaleźć głupie lampy do Megany II Grandtour graniczy z cudem. Byłem dwa razy i nic nie znalazłem. Już nie wspomnę o zderzaku do Clio. Najwięcej jest Audi VW BMW Mercedes Seat a z francuskich to Citroen i Peugeot. Prawda jest taka że NIEMCY „wygrywają” w rankingach kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste rozwiązanie to allegro i wpisanie interfejs diagnostyczny VW/Audi/Seat/Skoda

 

Dla leniuchów podam co takim czymś można zdziałać.

 

Umożliwia diagnozowanie następujących modeli samochodów :

 

AUDI wszystkie modele od 1988 do 2004 roku

SEAT wszystkie modele od 1993 do 2004 roku

SKODA wszystkie modele od 1994 do 2004 roku

VOLKSWAGEN wszystkie modele od 1988 do 2004 roku

oraz wiele aut wyposażonych w złącze OBD2 i wykorzystujące standard ISO 9141

 

 

 

Interface w samochodach AUDI , SEAT, SKODA, VOLKSWAGEN umożliwia :

 

Przy pomocy interfejsu można zdiagnozować wszystkie systemy znajdujące się w samochodzie, dzięki temu można bardzo szybko wykryć usterkę, oprogramowanie pozwala w bardzo prosty sposób:

 

* kasować kody usterek (AIR BAG, ABS, IMMOBILAIZER, SILNIK, ITD.),

* inspekcje olejowe zarówno ze stałym przedziałem okresowym, jak i ze zmiennym przedziałem okresowym,

* podglądać parametry samochodu podczas jazdy (silnik, ciśnienie doładowania, czasy wtrysków, temperaturę, przepływomierz, wskaźniki, itp.)

 

Przy odrobinie doświadczenia można:

 

* adaptować nowe elementy w samochodzie (kąt wtrysku, przepustnica, regulacja obrotów i zapłonu itd.)

* programować immobilaizer

* regulować stan licznika (cofnąć licznik)

 

A przy większym doświadczeniu:

 

* przeprowadzać drobny (czasem nie tylko) CHIP Tuning

 

Więc koleś podjeżdża z laptopem, innym kluczykiem. Wyłamuje stacyjkę. Immo przyucza do swojego kluczyka i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj kolega Hadson cześciowo odpowiedział na pytanie jak się kradnie dzisiaj auta. Można przeprogramowac immo na miejscu, ale zazwyczaj się robi sie to inaczej.

Złodzieje przychodzą z komputerem zaprogramowanym pod konkretne auto, z już odłączonym immo, alarmem itp rzeczami. Odłaczają naszego kompa, podłączają swojego wcześniej przygotowanego i w droge.

 

W związku z powyższym polecam oprócz alarmów i przełączników zrobić sobie zabezpieczenie z blachy na wtyczkę od kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!