Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I automat


piiwko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcę kupić Megane I, oglądałem dzisiaj jeden egzemplarz 1.6 140.000km, na wygląd stan bdb ale ma automatyczną skrzynię biegów. Nigdy nie miałem automatu, do jazdy pewnie się można przyzwyczaić ale jak wygląda sprawa z awaryjnością takiej skrzyni, możliwością montażu instalacji gazowej?

 

Warto kupować w automacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę automatem z 1999 roku od 4 lat - bezawaryjnie.

Trzeba pamietać żeby wymieniać olej w skrzyni co 60 tys.

 

Co do LPG - od 1,5 roku załozona 2 generacja (mam silnik 8 zaworowy) - bardzo dobrze współpracuje ze skrzynią.

 

Ja osobiście jestem zadowolony - ale warto skrzynię sprawdzić przed zakupem - najlepiej przez kogoś kto jeździł automatem.

Test na pochyłym podjeździe - auto nie może się stoczyć do tyłu

Test podjazdu na kraweżnik z postoju

szybkość zasprzęglania

redukcja biegów

 

a najlepiej podjechać do fachowca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Trafiła się fajna megana, ale automat. Krążą opinie o tym, że automat jak się popsuje to się nie wypłacisz itp. itd.. Ja się skusiłem i jestem zadowolony. Jak na zakorkowane miasto super sprawa, a w trasie też jest ok.

Jeden lubi automat inny nie, trzeba się przyzwyczaić do zmiany biegów. Dla mnie to duża wygoda jak np. trzeba podczas jazdy zjeść kanapkę, wypić kawę, odebrać telefon. Automat troszkę więcej Ci spali niż manualna. Jak wspomniał pawelli - wymiana oleju co 60k, sprawdzanie poziomu co około 15k. Na gazie IV generacja przejechane 20k i żadnych problemów. Tak jak napisane wyżej, sprawdź skrzynię, albo podjedź do jakiegoś fachowca.

 

pawelli

- ile Ci pali gazu (miasto/trasa)

- jaką masz temperaturę płynu (która kreska 1/2, 1/4? licząc że 4/4 to maks skali )

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Dla mnie to duża wygoda jak np. trzeba podczas jazdy zjeść kanapkę, wypić kawę, odebrać telefon. [...]

Obejrzeć telewizję, wziąć prysznic :mrgreen:

Dzięki za odpowiedzi.

Okazało się jednak, że auto technicznie w słabym stanie, licznik pewnie kręcony :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!