Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 1,6 automat szarpie przy zmianie 2/3 j


drabika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko, niedawno kupiłam Scenica I phi I 1,6 w automacie z 98r. Zauważyłam, że jak jest zimny to mocno szarpie przy zmianie biegów z 2 na 3. Przy zmianie z 1/2 i z 3/4 tego nie ma. Po jakimś czasie, jak rozgrzeje się olej w skrzyni, szarpanie znika.

Z pewnością nie jest to normalne, pytanie zatem czy to coś poważnego i kosztownego?

Będę wdzięczna za wskazówki użytkowników tego auta.

Pozdrawiam Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień powinien zostać wymieniony olej i filtr w skrzyni.

Tylko udaj się do dobrego mechanika, który wie jak zmienić olej w automacie, jaki i ile nalać.

Jaki kolor i zapach ma obecny olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w piątek wszystko się sypnęło :-( Najpierw nie chciała wejść trójka (dopiero przy 5 tyś obrotów za którymś razem zaskoczyła skrzynia, potem po zmianie na czwórkę zaczęły skakać obroty z 2 na 3 tyś i auto przeszło w tryb awaryjny. Wymieniliśmy w sobotę olej w skrzyni (zeszły 3 litry i tyle samo weszło), ale nic to nie dało. Po wyjeździe z warsztatu było to samo. Czyli że skrzynia umarła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz diagnozę musi wydać warsztat, możliwe usterki: konwerter, zawory, tarczki.

Bardzo możliwe, że auto było przygotowane do sprzedaży.

Warto zaprowadzić auto do jakiegoś fachowca, który na automatach się zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wspomnianych w poprzednim poscie wydarzeniach, zdecydowaliśmy się oddać auto z powrotem do komisu i rozwiązać umowę sprzedaży.

 

Co ciekawe, po odstawieniu autka, właściciel komisu jeździł nim przez kilka dni (łącznie zrobił 160 km) i żadna usterka skrzyni nie wystąpiła!! Jak to w ogóle jest możliwe?

Nie podważam tutaj rzetelności otrzymanych informacji, zastanawia mnie jednak, jak to jest, że jednego dnia auto nie zmienia biegów i działa w trybie awaryjnym (ani jak jest zimne ani jak jest rozgrzane), a po 2 dniach śmiga jak ta lala i nic mu nie dolega?

 

Auta już nie mam, sprawę zwrotu udało mi się pomyślnie załatwić z właścicielem komisu, ale sprawa nadal wydaje mi się zagadkowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!