Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LICZNIKI DO MEGANE Z ANGLIKA???


piszu

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam taką zagwozdkę... Chce sobie w koncu zrobic te biale tarcze (wiadomo - plexi, diody, etc) ale chce jednoczesnie zachowac swoje stare zegary i -odpukac- nie naruszyc czegos przy pracach wiec postanowilem dokupic nowe zegary. To co proponuja na allegro do mojej wersji to czysty bandytyzm. 150 zl za uzywany komplet zegarow... skandal. jednakze znalazlem zegary od scenica i meganki w wersji angielskiej. nie roznia sie chyba niczym (nie wiem jak kostka) procz mil na predkosciomierzu. jednakze w koncu mam zamiar wymieniac tarcze czyli wstawic nowe z kilometrami. i tu sie rodzi pytanie: czy wskazowka w anglikach jest wyskalowana tak samo? wszak obok mil są tam tez kilometry... i drugie pytanie: czy bedzie to mozna podlaczyc bez zadnych przeszkod?

jesli ktos sie zna prosze o odpowiedz :)

Po co ten Caps Lock w temacie ?? - Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przebiegu nie liczy czasem komputer? mi sie wydaje ze wyswietlacz to tylko info ktore podaje komputer... cyfry mamy takie same, to nie jest z arabskiej Meggie :) no ale moge sie mylic, chociaz hmm... no na moj gust wyswietlacz nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj nie wiem wydaję mi się, że komputer przekazuje tylko do licznika impuls który to on interpretuje na własny sposób czyli albo mile albo km, bo w przypadku gdy zajmował by się tym komp moduły musiały by się różnić a w wer ang jak i kontynentalnej moduły (komp) są takie same, zwróć też uwagę na to, że gy przekładasz licznik od innego samochodu przebieg jest taki jak był w tym liczniku w poprzednim samochodzie, wiec wydaję mi się, że to jednak kwestia zestawu zegarów, wiem, że w samochodach ściąganych z Anglii przekładają właśnie zegary a nie komputery sterujące :) ale możliwe, że wystarczy przebić soft w zegarach i będą naliczać w km, no i to nie jest tylko wyświetlacz zestaw zegarów to jednak coś bardziej złożonego aniżeli wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale wydaje mi się że będzie co impuls komputera naliczał mile a nie km, czyli przejedziesz km a on naliczy 1 milę mogę się mylić ale tak mi się wydaje bo licznik z tego co wiem zapamiętuje przebieg po odłączeniu zasilania, czyli ma jakąś pamięć wewnętrzną, dalej jeśli ustawiałbyś ten licznik na swój stan km to można sie zapytać fachowca o to naliczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg zapisywany jest w EEpromie :) co do km/h i m/h to sprawa wygląda następująco.

 

Impuls przychodzi ze skrzyni biegów i dla każdej wersji jest taki sam. to soft interpretuje sobie odpowiednio go dalej i nalicza mile bądź kilometry :) Nie wiem dokładnie ale chyba jest szansa przestawienie z mil na km bez zmiany softu tylko konfiguracją, ale tu już się w tej wersji nie zagłębiałem, zmniejszałem tylko przebieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie jest ktoś kto wie jak to zrobić? tzn czy na pewno zmiana tej konfiguracji wystarczy i jak to zrobic, ew. jak zrobic soft? no i czy da sie do zrobic samemu czy to jest ekstra platne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

zeby zamienic mile na km lub km na mile trzeba na wylaczonym silnoku przytrzymac przycisk od komputera i nie puszczajac go wlaczyc silnik (sprzeglo + przycisk start) i trzymac przycisk od kompa dopuki km nie przeskocza na mile

tak jest w sceniku ale podejrzewam ze i megane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megi I PH II po podłączeniu licznika z anglika prędkość jest wskazywana dobrze. Tarcza jest odpowiednio wyskalowana, choć po zmianie podświetlenia nie za dużo widziałem w nocy ze skali km. Wiele razy się złapałem, że jadę po mieście ~70-80 tyle że w milach. Każda następna mila jest naliczana na wyświetlaczu po przejechaniu 1,6 km. Jest możliwość zmiany tylko przez zmianę softu w liczniku. Robią to zakłady elektroniczne zajmujące się zmianą stanów licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!