Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o opinię - RX4


p-opala

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

"Chodzi" za mną od jakiegoś czasu chęc zamiany mojego scenica rt 1.6e z 1997r. na coś nowszego. Mojej żonie i mi bardzo podoba się scenic RX4. Przegladając internet znaleźliśmy dwie ciekawe oferty które przedstawiam poniżej. Proszę o porady, opinie i wnioski za które będę wdzięczny. Na co zwrócić uwagę decydując się na ten model auta?

 

http://moto.allegro.pl/scenic-rx-4x4-najbo...1446227536.html

i

http://allegro.pl/show_item.php?item=1459001100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pozycja druga. Jeżeli faktycznie pierwszy włąściciel i ma na wszystko dokumenty to brać. Gaz to jeśli się nie mylę STAG. Dośc dobra instalacja, sam mam taką w Lagunie. Pozycja pierwsza to handlarz co widać po opisie, przy rozmowie również zasypie słowami jak na aukcji i otumani człowieka. Skóra w tym dieslu wcale nie taka idealna, bo dziurawa. Krzywo również patrzy przedni zderzak na 2 fotce.

To jest moja opinia. Natomiast poczekaj na opinię ZYGI on więcej wie o eksploatacji i bolączkach RX4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem skoro chcecie, ale długo i często nie mogę bo jestem na kursie zawodowym w Katowicach, więc krótko o-pala:

1/ auto ładne, ale postaraj się aby gostek przesłał Ci jakieś dane, zdjęcia kwitów kiedy je przyprowadził do Polski, bo mnie się wydaje, że auto sprzedaje się od maja 2010roku, kiedy to ja jeszcze szukałem, było tylko w innej scenerii (szczegółowo). Konkretnie?- diesla bym nie brał , nie radzi sobie z tym napędem, potrafi szybko pozbyć się skrzyni, wysokość obrotów ją niszczy. Ponadto, kierownica nie jest wielofunkcyjna, sterowanie radiem jest pod kierą, ale radio wymienione, trzeba więc sprawdzić czy jest kompatybilne z tym joystic-iem. Wszelkie inne wyposażenie masz identyczne w co w zwykłym Sceniolu, dochodzi tylko napęd na 4 koła. I tu gość kłamie, szuka frajera. Napęd w tych autach nie jest napędem stałym i nie ma dyferencjału. Napęd stały jest na przednią oś, dopiero kiedy komp odczyta że przednia oś dostała poślizgu, dołącza napęd na tylną oś, w konfiguracji 70/30%, dokładnie tego już Ci nie powiem, bo wszystko co mam o tych "cwaniakach" mam w kompie w domu, a tam zajżę dopiero około 1marca. Kolejny tema, diesle w tym aucie (waży 1980kg masa własna), mają spalanie minimum 7 litrów, nie patrz na spalanie cząstkowe. nie chcę wymieniać wszystkich błędów jakie gość tu uskutecznia, to potwarz dla tego auta. Następne, oryginalne koła w tym cwaniaku to 16 cali, daj sobie spokój z nr 1, na 100% widzę go od 6 miesięcy.

2/ Jeśli chodzi o auto 2 to wygląda fantastycznie, pod każdym względem, ciekawe czy faktycznie tak jest. Widzę, że szukasz auta w okolicach Katowic, obecnie mogę pomóc bo tu jestem, jak się umówisz załóżmy na sobotę, to jutro na pw mogę podać Ci swój telefon abyśmy razem go obejżeli, z tym, że ja nie dysponuję autem, bo zostawiłem żonie (okolice Grójca). Naprawdę, auto godne polecenia, spróbuj, zajżę na forum około 17-ej to będę wiedział, czy chcesz kontaktu ze mną. Nadmieniam, że wymiana wału jest kosztowna około 6 tyś.zł. Musisz dobrze zebrać opinie o takim samochodzie, bo to jest droższe od zwykłej wersji, i przy zakupie, i przy obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ opisałem go przez pw koledze dycha, to pozwolę sobie wkleić odpowiedź i tutaj:

w opisie jest trochę błędów, alusy są 16 a nie 17, ale są oryginalne. Pod kierownicą po lewej stronie widzę jakieś urządzenie, to chyba to webasto, fabrycznie nie było montowane. Martwi mnie widok, jakby wciśniętego pokrętła ściemniacza zegarów. Kierownica jakby oryginał, ale chyba wymieniał poduchę, widać, że jest inny kolor niż koła kierownicy. Zobaczcie na tło zdjęć, wokoło stoi trochę porozbijanych aut, nie wierzę więc w jego licznik i bezwypadkowość. Sam do końca chyba nie wie, co sprzedaje, ze zdjęć wynika, że jest to najbogatsza wersja "Nor Du Mor" (jakoś tak się pisze) ewentualnie SportWay. Widać dwa szyberdachy, z tyłu przednich foteli nie ma stolików a są kieszenie. Dziwnie również stoi, prawe prześwity błotników na kołami są dość duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bity przodem wyklepany przez "pomysłowego Dobromira" w komórce obok obory. Jak pisze Zyga ślad po wywalonej poduszce, moim zdaniem wymienione przednie reflektory i coś "dłubane" z przodu, nierówne szpary i prześwity. Jedyne co trzeba przyznać to gość nie próbuje wmówić, że bezwypadkowy. Po prostu nie pisze i liczy na przeoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

Ostudziliście trochę mój entuzjazm <szukaj>

Rzeczywiście czytając wasze posty i ogladając jeszcze raz zdjęcia doszedłem do wniosku że macie rację i przeszłośc tego auta stoi pod znakiem zapytania.

Dobrze jest jak przy wyborze auta jest "trzecia" osoba która spojrzy na nie krytycznym okiem.

Pozdrawiam.

 

ps.

poszukiwania trwają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!