Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny 'osad' pod korkiem oleju


misterio2571

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Mam takie szybkie pytanie.

Pod korkiem wlewu oleju zobaczyłem dzisiaj dziwne 'znalezisko'.

Jest tam osadzona maź, ma konsystencje kremu, kolor własnie taki zółtawo kremowy i jest jej bardzo dużo, nazbierało by sie z pół łyżeczki od herbaty.

 

Dodam też że ostatnio mam ubytki płynu chłodniczego na poziomie 1l na tydzien.

Nik nie znalazł jakiegoś miejsca wycieku, mechanik stawia na uszczelke pod gł. (To tam na marginesie bo pewnie ma związek z tym osadem pod korkiem)

 

Co to za osad, co sie tam przedostaje tworząc taką maź, osad.

Megane 1.6 K7M LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik stawia na uszczelke pod gł
dobrze stawia
Co to za osad, co się tam przedostaje tworząc taką maź, osad.
sam odpowiedziałeś
Dodam też że ostatnio mam ubytki płynu chłodniczego na poziomie 1l na tydzien.

osad może się także pojawiać gdy silnik jest niedogrzany (uszkodzony termostat bądż krótkie przebiegi przy niskich temperaturach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam ja dzisiaj zauwazylem ze moj stan oleju jest w tragicznym stanie ;/ poznizej normy ;/ i zaczeło ubywac płynu ale nie przybywa oleju i cos auto mi sie nie dogrzewa a zrobilem z 50km dzisiaj czy do wymiany uszczelka ? czy mozna to jeszcze jakos uratowac ? prosze o pilną odpowiedz;/

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniłem olej filtry i dolałem płyny do chłodnicy i grzeje normalnie tylko temperatura na wskaźniku jest miedzy 2 a 3 kreską,wydaje mi się ze kiedyś miałem miedzy 3 a 4 ;| macie jakieś rady ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 24 sty 2013 - 22:07

dzisiaj wyłączyłem nawiew i się dogrzał do normalnej temperatury, wskaźnik był miedzy 3 a 4 kreską a jak włączyłem to wskazówka opadał do 3 kreski :| czy to wina termostatu ?:D

Edytowane przez kszyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!