Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

oryginalne radio nie działa??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

To jest mój pierwszy post.

Przewaliłem niemal całe forum i nie znalazłem takiego problemu jak mój.

 

Mianowicie:

 

Kupiłem Scenica 97r. w którym było zainstalowane radio z dvd.

Wyzbyłem się ów dziadostwa bardzo szybko i nabyłem na allegro oryginalne radio Philipsa Radiosat 4000. Podłączyłem i nic. Zero reakcji. Mam wyświetlacz na którym jest tylko godzina i temperatura. Nie pokazuje się żaden napis typu Code czy 0000

zero reakcji.

Osoba która podłączała wcześniejsze radio odcięła przewód jasno niebieski w złączce zasilania (to jest przewód odpowiedzialny za podświetlenie radyja). Radio nie daje żadnego znaku życia, a Renata w żaden sposób nie reaguje na obecność oryginalnego radia. Dodam że wcześniejsze radio działało bez problemu. Dla pewności zamontowałem dla sprawdzenia jeszcze jedno radyjko, i też hulało dobrze.

Pytanie czy to jest wina radia, a może bezpieczników, ale skoro inne radia działają to oryginalne by nie działało?

Nie mam już pomysłów na sytuacje, proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam Darek

(Dadu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś grzebał w przewodach <szukaj> Jeżeli inne radia działają to oryginał powinien działać. Kostka do radia jest ISO więc pasuje do każdego radia. Może wyświetlacz nie pasuje do tego radia. Na innym forum renault kiedyś czytałem, że nie każde radio pasuje do danego wyświetlacza w aucie. Zobacz może ktoś ma inne radio (model) do renault i podepnij pod kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy jest sprawne i nie bardzo mam jak to sprawdzić. Ale co raz bardziej wydaje mnie się że chyba jednak radio jest walnięte. Chociaż pan na allegro zapierał się że radio jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum schemat kostki iso. Bo może pożyczałeś radio np. od kogoś kto ma vw, skode - a tam we wtyczce są inaczej kable włożone niż w standardzie iso. I sprawdź wtedy, czy u siebie masz to ok zrobione.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!