Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów do wymiany? (Automat)


kacperp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam Megankę z 96r. 1.6RT w automacie. Ostatnio samochód zaczął się dziwnie zachowywać, nie wiem czy to ma powiązanie ale zaczęło się od tego, że prędkościomierz przestał działać (tak po prostu). Kolejnym objawem, i jak się okazało finalnym dla funkcjonalności samochodu, było szarpanie kiedy skrzynia zmieniała bieg, po kilkunastu kilometrach samochód się zakleszczał na jednym biegu i już go nie zmieniał (musiałem zatrzymywać się na poboczu, gasić go, i uruchamiać od nowa). Potem nawet zatrzymywanie się nic nie zmieniło, ale nic to do domu już niedaleko, pomyślałem, że dojadę. Niestety, 30 km od domu, tak jakby się coś urwało, i samochód się toczył jak na luzie - zatrzymał się i koniec. Po kilku chwilach można było poczuć w środku samochodu woń spalonego oleju. Olej w skrzyni ponoć był wymieniony (niedawno go kupiłem). Kiedy odpalam samochód, i próbuję wrzucić bieg, obroty skaczą tak jakby ten bieg wskoczył, ale auto nie rusza z miejsca - pojawiło się charakterystyczne rzęzienie, jakby ktoś do puszki po piwie wrzucił metalowe kulki i bawił się jak grzechotką. Moje pytania są następujące: Czy ktoś się spotkał wcześniej z podobną awarią? Czy to jest koniec skrzyni biegów, czy nawaliło coś innego? Pytam się, bo chciałbym się zorientować jakie będą przybliżone koszty naprawy, i czy mnie stać na taką naprawę, zanim zaholuję samochód do mechanika. Koszt nowej skrzyni jest masakrystyczny, i mam cichą nadzieję, że to może coś innego poszło.

 

Z góry dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tego, i będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... To żeś mnie pocieszył... Nie opłaca się go w takim razie naprawiać. To już wolałem wizję skrzyni biegów, bo da się na allegro używkę poniżej tysiaka znaleźć, a znajomy wymieniłby mi za 200zł. Ten samochód kosztował 4500zł, włożyłem w niego już koło 2000zł (miesiąc od kupna go użytkowałem bezawaryjnie, potem wszystko po kolei zaczęło lecieć...) Koszt napraw zaczyna przekraczać wartość samochodu. Może kupić jakiegoś niemca, i przeznaczyć na części? Bo w takim stanie to go nawet nie sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter jest razem ze skrzynią (sprzęgło hydrokinetyczne) :P

Warto się zastanowić nad oddaniem skrzyni do wyceny naprawy.

Niektóre zakłady za wycenę nie biorą nic lub ok. 100 zł, a czasem odkupują skrzynie na części.

 

http://www.prnd.pl/porady-asb/okreslenie-k...-skrzyni-biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!