Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fiat Stilo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z forum miał do czynienia z samochodem Marki Fiat Stilo?

chodzi mi tylko opinie co coś wiedzą i miały do tyczenia z tymi samochodami a nie co im się wydaje że coś wiedzą.

I coś o silniku 1,2 16V 80KM (wiem nie jest to demon szybkości).

 

normalnie dałbym ogłoszenie ale boje się że ktoś mi sprzątnie samochód z przed nosa jedynie co mogę napisać ze I właściciel i 2003r. a cena dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany dwóch znajomych z pracy chwali sobie te auta, jeden ma 1,6 16V, a drugi 1,9 JTD.

Jedyne z czym się borykają, to naprawy zawieszenia co około 30-40 tyś km.

Szukaj silnika 1,8 16V, chyba najlepiej się prezentuje w kwestii koszty/osiągi.

Jeżeli jednak masz pewne auto z silniczkiem 1,2, to warto przemyśleć.

Ceny w ASO Fiata są dość atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś o silniku 1,2 16V 80KM

Nie wiem jak radzi sobie ze Stilo, ale mieliśmy swojego czasu Bravę z tym silnikiem i wydawał sie do tego auta optymalny. Całkiem żwawy jak na swoją pojemność a przy tym stosunkowo oszczędny i nigdy nie zawiódł (w przeciwieństwie do elektryki ale to inna bajka 8-) ). Obawiam się, że w cięższym Stilo może mu jednak brakować kilku kucyków, zwłaszcza przy komplecie pasażerów na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem Stilo tylko 2.4 Abarth musze powiedzieć, że auto naprawdę niezłe, idzie jak szatan bogato wyposażone, ogólnie bardzo fajne, ale jak dla mnie to trochę auto specjalnej troski ( może to wynikało z winy i oszczędności poprzedniego własciciela) moim zdaniem 1.2 w takim aucie to stanowczo za mało , 1.8 pb albo 1.9 JTD to byłby lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 JTD to byłby lepszy wybór.
popieram, będzie dynamicznie a i koszty rozsądne.

 

Nie wiem ile waży takie stilo z 1,2 ale spokojnie powyżej 900 kg i nikt mi nie wmówi, że wysokoobrotowe 1,2 i 80 KM nie będzie w takim samochodzie mułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75% będę jeździł po mieście więc nie mam potrzeby kupowania diesla czy 100KM silnika.

Diesel odpada u mnie bo ma wysokie koszty utrzymania ( JTD jest to bardzo udana konstrukcja) i drożejąca ciągle ropa. Szukam samochodu z LPG lub benzynowego i zaraz przerobić go na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś 6 biegów i LPG?

Nie, w Bravie mieliśmy 5-biegowy manual, bez LPG. Generalnie silnik nie był paliwożerny. Trasa nad morze w 5 osób + pełen bagażnik, średnie spalanie wyniosło niecałe 6l/100km, choć przyznać trzeba że jechaliśmy nocą i raczej spokojnie. To był jedyny raz kiedy w miarę wiarygodnie sprawdziliśmy spalanie, bo na ogół autem jeździła matka na krótkie trasy w mieście - wtedy palił (ale to już raczej orientacyjnie) 7-8 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa nad morze w 5 osób + pełen bagażnik, średnie spalanie wyniosło niecałe 6l/100km
to żadna rewelacja jak na 1.2 :/ tyle to mi 2.0 w trasie pali jadąc ~120-140 km/h i też załadowana :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sintar, miałeś 6 biegów i LPG?

ja jeździłem parę razy takim Stilo, do 150-160 bez problemów dało się go rozpędzić.

Auto było znajomego, więc mniej więcej orientuję się co tam się działo. Problemy z odpalaniem, bujanie obrotów (wszystko przez LPG, często jeździł na regulacje i jakieś naprawy, do ASO, bo ASO zakładało instalację), ciągłe stuki w zawieszeniu i trochę trzeszczało, ale raczej nie jakoś mocno.

Ze słabych stron to raczej tyle. Podobało mi się wspomaganie CITY, dość wygodne fotele i relatywnie niskie spalanie. Silnik jak na miasto chyba optymalny, nie był jakimś strasznym mułem.

 

P.S.

brejq a nie spalił Ci przypadkiem 3l?

Silnik 2.0 przy 140 poniżej 6... szkoda, że golf 1.9 TDI, zapakowany w 4 osoby + bagaże spalił nam przy ~130-140 6.8 ropy, jadąc tylko po trasie.

Zapomniałbym, mi 1.2 spala przy 150 0.0 L (słownie zero), tylko małe ale... jadąc z górki i z nogą zdjętą z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma stilo 1.6 16v z 2002 roku. Generalnie za te pieniądzę nic lepszego nie ma -wypas i masa dodatków przebieg około 230kkm. Są pewnę niedogodności np. problemy z klimą czy z zawieszeniem. Biegio wchodzą bez problemu, do dzisiaj serwisowany w ASO bo ceny części i robocizny nieuzasadniają zmiany na Pana Zdzisia.

Generalnie jakościs nie odbiega od meganki, powiem więcej nawet jest z nim mniej problemów niż z moją 4 letnią megana przy 80kkm.

Tapicerka może bardziej delikatna b o widać ślady bardzo intensywnej eksploatacji poprzdniego właściciela. Ja generalnie polecam, chociaż 1.2 to raczej zdecydowanie za mało. To jest naprawde ciężki samochód i nie można go porównać do Bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!