Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę - Scenic automat na gaz


mdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o ocenę tego Scenica:

http://lodz.szerlok.pl/oferta/renault-scen...rny-ID5j9k.html

 

Samochód mogę obejrzeć osobiście, więc proszę o opinie i wskazówki, na co zwrócić uwagę.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem 4 lata automatem z 1999 roku tyle że z silnikiem 2.0 8v. W ciągu tych 4 lat - 2 lata na LPG (2 generacja).

Genaralnie z gazem jest OK.

 

Co do automatu to trzeba sprawdzić przede wszystkim skrzynię:

- kiedy był wymieniany olej w skrzyni (wymiana co 60 tys),

- stanąć pod lekką górką - zdjąć nogę z hamulaca -> samochód nie powienien się staczać

- podjechać do krawężnika (niezbyt wysokiego) i spróbować wjechać na krawężni,

- sprawdzić czy szybko zaprzęgla z N na D z N na R

- podczas jazdy sprawdzić czy po mocnym nacisnięciu gazu - redukuje bieg

- sprawdź czy działa przycisk "D3" - z lewej strony na lewarku (2-gi od góry)

- generalnie czy płynnie zmienia biegi, czy nie szarpie przy zmianie biegu. Praktycznie nie powinieneś tego zbytnio odczuwać.

 

Jeżeli masz kogoś od automatów lub kogoś kto jeździ to dobrze by było aby się przejechał.

 

Ogólnie z tej skrzyni byłem zadowolony, brakowało tylko jakiegoś biegu autostradowego <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zdjęcia ogólnie cienkie, albo ja nie mogę ich powiększyć/obrobić. Z tego co widać; tylne szyby na korbkę, radio kasetowe (a sterowanie ma pod kierownicą). Albo oszustwo ujęcia aparatem, albo przedni zderzak, ma większą szparę pod prawym reflektorem. Nie widać czy są naklejki na reflektorach, jak będziesz oglądał na żywo, na naklejkach szukaj daty ich produkcji, powinny być z tego samego roku co auto, (choć na tym forum już ktoś napisał, że był zmuszony przez diagnostę do ich wymiany, ciekawe czemu?). Sprawdź sobie czy tylne drzwi dobrze się zamykają, bo na zdjęciach są niedomknięte, to również może być przypadek, ale sprawdzić trzeba. Jeszcze jedna sprawa, spalanie jakie podał to spalanie benzyny, jeśli chodzi o spalanie gazu to dodaj 1 / a nawet dwa litry. Niech Ci nie wciska, że tak wykazuje komputer.

naklekinareflekt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!