Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I - problem z okablowaniem tylnych głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar zamontować w moim Classicu głośniki z tyłu (wersja RL - głośniki fabryczne tylko z przodu). Pod tylną półką znajdują się gniazda montażowe wraz z wyprowadzoną instalacją. Po wymontowaniu radia zobaczyłem, że z kostki wychodzą tylko fabryczne kable do głośników w przednim podszybiu oraz przednich drzwiach. Nie było natomiast żadnego połączenia z głośnikami z tyłu. Gdy zajrzałem we wnęke na radio znalazłem tam tylko pęczek 4 kabli niewiadomego pochodzenia zaślepionych taśmą izolacyjną:

- biały

- brązowy

- czerwony

- przezroczysty (grubszy od pozostałych trzech)

W/w wiązkę można zauważyć też obok dzwigni otwierania maski (wchodzi pod plastik progu kierowcy). Nie wiem gdzie dalej biegnie bo nie demontowałem tego plastiku. Zastanawiam się czy mogą być to kable od tylnych głośników (kable wyprowadzone we wnękach pod tylną półką mają zupełnie inne kolory). Z jednej strony wydaje mi się dziwne zeby fabryczna instalacja miała różnego koloru kable przy głośnikach i przy RM, ale z drugiej za radiem nie ma innych kabli poza zasilaniem radia i wiązką prowadzącą sygnał na przednie głośniki. Jest też możliwość, że poprzedni właściciel kombinował coś z okablowaniem - lecz jestem pewien, że w tym samochodzie nigdy nie było głośników z tyłu - w tylnej półce nie ma maskownic ani wyciętych otworów. Dlatego proszę forumowiczów o wskazówki - co to mogą być za kable?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zasadniczo nie miałem zbyt dużo czasu żeby się z tym bawić. Stwierdziłem ze montaż głosników to troche ponad moje siły - trzeba jeszcze wyciągnąć tylną deskę, wyciąć otwory na głośniki itd. Myśle że niedługo wybiore sie do fachowca, który założy mi je profesjonalnie. A co do okablowania - jestem coraz bardziej przekonany ze opisana wiązka była dołożona przez poprzedniego właściciela - Jest wyprowadzona oddzielnie od oryginalnej wiązki prowadzącej sygnał na przód oraz zasilania. Nie wiem tylko w jakim celu. Poza tym myślę, że gdyby ktoś miał taką wiązkę w swojej Meganie to by się ze mną wiedzą podzielił - przynajmniej mam taką nadzieję ;-)

Jak znajdę chwilę czasu, podjadę do serwisu car-audio i tam przy okazji montażu głośników pewnie dowiem się co to za kable. Wtedy będę mógł powiedzieć w 100%

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!