Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padający Alternator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

 

wczoraj po dłuższej jeździe, podczas chłodzenia turbo z pod maski dochodziły dziwne dźwięki - występowały tylko na luzie (a przynajmniej wtedy były słyszalne) - mała runka po osiedlowym parkingu i nie było żadnych dźwięków. Wśród zaobserwowanych efektów zauważyłem przygasające światło wewnątrz kabiny - nie przypominam sobie abym zużywał więcej prądu niż zawsze - dodatkowo próbując zlokalizować dźwięk pod maską ciężko było mi ustalić jego konkretną lokalizację. Dzisiaj rano wszystko było OK, żadnych niespodzianek ale to był krótki odcinek i silnik nie zdążył się nagrzać. Po południu sytuacja znowu się powtórzyła jednak tutaj już silnik był rozgrzany i zaobserwowałem konkretne powiązania (niestety wyjazd z pod CH przy bramkach nie sprzyjał dokładnym osłuchom i oględzinom) - domykając szybę (lub podczas próby domknięcia zamkniętej szyby) światła znowu mocniej przygasły oraz po 3-5 sek wydobył się ten niepokojący dźwięk. Ponowna próba domknięcia szyby i ponowny dźwięk.

 

Na osiedlowym parkingu dostrzegłem jeszcze jeden objaw - przygazowanie do 1,5kRPM - podczas naturalnego spadania obrotów w kabinie można usłyszeć ten dziwny dźwięk.

 

Domyślam się, że to jest coś z alternatorem ponieważ dotychczas występowało przy zmianach obciążenia prądowego oraz jest w jakiś sposób zależne od obrotów silnika. Ładowanie aku w normie, jednak nie miałem jak sprawdzić czy mocno spada podczas dodatkowego obciążania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!