Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic] Kupno i przebieg


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam małe pytanie na poczatek. Chodzi mi dokładnie o przebieg.

Chce zmienic auto na 2007 RENAULT Scenic 1.5 dCi Authentique.

Chodzi mi o przebieg.

Cz jak na auto z 2007 roku nie jest za duzy. Wg. sprzedawcy jest to 75000 mil czyli jakieś 120000 km.

Nie jest to za duzo czy znośny przebieg. Silnik diesel 1.5l.

Dzieki za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przebieg kilometrów nie ma szablonu. Jeden kupuje auto dla siebie i rodziny, inny kupuje do firmy. Zakładając, że upatrzony przez Ciebie nie jest firmowy, to przejechał dużo, być może gość dojeżdżał daleko do pracy, ale 30 000 km rocznie ? Patrząc znowuż po ogłoszeniach (ironicznie), to on powinien mieć przejechane tylko 4 tyś.km, bo większość 10 letnich oferowanych do sprzedaży ma najechane 100 / 120 tyś.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie normalny przebieg dla 4 letniego diesla, daje to około 30000km rocznie. Jeżeli był serwisowany należycie i jest w dobrym stanie o sobie jeszcze trochę pojeździ.

 

30000 km rocznie to dosyć sporo, ale to jest rodzinny miniwan, którym pewnie jeździli w dłuższe trasy. W anglii ludzie są leniwi i wszędzie jeżdżą samochodami, nawet po przysłowiowe bułki do sklepu

Edytowane przez slawskip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto raczej na poczatek zajrzec w książke serwisową i zobaczyc jalie sa przebiegi pomiędzy przeglądami i serwisami.

fakt przebieg duzy, bardzo duzy jak dla mnie, ale widzałem o wiele większe i nie było to raczej auta firmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki serwisowe, obecnie są traktowane przez sprzedawców jako plus do sprzedania auta. Jakieś dwa tygodnie temu pisałem o wpadce drukarni takich książeczek pod Radomiem. A i na allegro można kupić, tylko już nie pamiętam pod jakim hasłem, chyba "korekta licznika". Dziś nie ma 100% przedsięwzięcia na pewność zakupowanego auta, jedyny sposób, to prześledzić jego życie od salonu do dnia dzisiejszego, ale kto będzie jeździł po Anglii aby odszukać gostka lub kilku gostków. Obecnie tylko serwis zaprzyjaźniony, ale z Tobą a nie ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zasada anglii to mot czyli przeglad. W każdym jest podany stan licznika więc nie da sie za dużo oszukać. chyba, że polak.

Książka serwisowa u angoli raczej nikt nie bawił by sie z fałszowaniem jej bo po co.

czyli tak czy tak przebieg jednak duży jest chyba za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest duży. Kolega kupował ostatnio passata. Rocznik 2006 silnik 1,9 TDI z przebiegiem 140 tys. W salonie okazało się, że cofnięty tylko 100 tys :) Jeździ autkiem z przebiegiem 140 tys na blacie ale le wie, że ma 240tys. Wolę kupić auto które ma 200 tys autentyczne niż cofane na 158 tys z 300 :) W chwili obecnej robię prawie 20 tys. po Polsce więc czy 30 tys. to tak dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moją Megii mam od 15.08.2010 i jeśli się nic nie zmieni to w sierpniu będe miał już około 30 tyś nią przejechane, wiec mi się wydaje jednak, że nie jest to jakoś specjalnie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!