Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[ Megane II ph II] Brak cześciowego podswietlenia przycisków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może jest to drobnostka, ale nie mam podświetlenia przycisku ogrzewania tylnej szyby oraz podświetlenia regulacji rodzaju nawiewu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ot spalone lampki, gdyby nie to, że co jakiś czas się załączają i działa wszystko ok, więc nie lampka. Nie wiem gdzie leży przyczyna takowego stanu rzeczy. Może ktoś z Was panowie i Panie wie o co biega ?

Edytowane przez Fender1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej będziesz musiał rozebrać przedni panel (jest do tego gdzieś manual). Prawa żaróweczka od podświetlania jest obluzowana i dlatego raz świeci, raz nie. Lub opcja 2: są wsadzone diodki a'la żarówka T5 i świrują, wtedy raczej wymiana.

 

U siebie przerabiałem te diodki, bardzo szybko wróciłem do bezawaryjnych żaróweczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zacznij od:

1. Daszka, w którym jest zegraek, wyświetlacz radia - trzeba użyć siły - "wyrwać" do góry. Tam są 2 zatrzaski z przodu, najpierw one puszczą, potem jeszcze 2 albo 4 z tyłu.

2. Na dole za popielniczką/zapalniczką jest klapka, który przykrywa złącze diagnostyczne. Trzeba pociągnąć do siebie za górny uchwyt.

 

Jak zdemontujesz te dwa elementy to widzisz już śrubki i po kolei zaczynasz odkręcać - oczywiście torxy :) chyba rozmiar 20. Ile tego jest już nie pamiętam, ale sam zobaczysz.

Aha jeszcze jedno, teraz już nie pamiętam, czy konieczne jest wyciągniecie radia i schowka pod nim... Jeśli tak, to:

1. Radio - 4 gwoździe w otwory od radia i powinno wyjść.

2. Schowek pod radiem - siłowo do siebie.

 

Co do samej już wymiany żarówek, jak się dostaniesz do tyłu panelu - wąskie płasko-szczypce - mogą zaoszczędzić dużo czasu.

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Edytowane przez krzysztof_lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!