Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane II]dziwne zachowanie samochodu na drodze jaka przyczyna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Pytanie do Wszystkich użytkowników forum. Może ktoś z Was miał podobny problem. W mojej meganie podczas bardzo wolnej jazdy a zwłaszcza przy np. przejeżdzaniu przez rondo lub wolne pokonywanie zakrętów pojawia się takie uczucie jakby jedno z kół miało banie lub było odkręcone.Samochód jest niestabilny.W ostatnim czasie wymieniłem tuleje wahacza przedniego prawego oraz mocowania amorków z przodu.Przy czym facet który mi wymieniał tuleje nie dokręcił wahacza i jezdziłem 3 dni z odkręconym wahaczem. Może to miało pośredni wpływ na powstanie problemu? Opony mam nowe zawieszenie sprawdzałem na SKP i nic nie znaleźli. Moja meganka zachowuje sie conajmniej dziwnie. Uczucie bani na którymś z kół. Skończyły mi sie pomysły co jeszcze sprawdzić. Bede wdzieczny za jakieś sugestie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uparłem się żeby to naprawić bo do niedawna moja meganka jezdziła jak po sznurku a teraz muszę zonglować kierownicą jak w cyrku ale nie wiem czy mi nerwy na to pozwolą:) dzisiaj wybrałem się jeszcze na sprawdzenie zbieżności. Okazało się , ze jest ok. Zaczynam podejrzewać opony choć nowe może mają jakąś wadę? Jutro kolejny dzień walki:) poinformuje o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz zbiezność i zawieszenie i wszystko jest ok.Wpadłem na pomysł żeby dopompować koła z 2,1 na 2,4 i muszę powiedzieć, że samochód zupełnie inaczej się prowadzi.Pytanie czy tak mogę jeździć? Jest poprawa ale nadal przy małych prędkościach i przy pokonywaniu zakretów mam uczucie centry na kołach i tego jak by auto chciało opuścić drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą to być faktycznie opony, podjedź gdzieś, gdzie wiesz, że spece od gum potrafią ocenić oponę- wykluczam kwestę wyważenia, ale zawsze warto sprawdzić :) może wpadłeś w dziurę ostatnio?

Oczywiście usterka potwierdza się Tobie, jak skręcasz w prawo i lewo- ja mam obecnie podobny problem, coś przy zawracaniu i wolnej jeździe stuka- poduszki chyba, ale co ja się najeździłem :)

Ogólnie do zbieżności kół, to ostatnio słyszałem i chyba mam nawet tak u siebie, że koła powinny być 1mm rozbieżne ( + - 1 mm )- może to przyczyna?

Edytowane przez potentila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

co do zbiezności to nie mam wydruku wiec nie wiem jak wygląda ale znajomy który mi sprawdzał zbiezność twierdzi ze jest ok. Własciwie to była sprawdzana w 2 niezależnych miejscach.

Opony mam nowe ale mam podejrzenia, że chyba są kiepskiej jakości. DĘBICA PRESTO. Odnosze wrażenie jest to totalna porażka ponieważ są bardzo miękkie nawet jak podjezdzam pod krawężnik to opona tak mocno się ugina, że można łatwo rozwalić felge.

Kolejny etap. W poniedziałek zmiana opon na stare dla potwierdzenia tego stanu rzeczy.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.13

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dopompować koła z 2,1 na 2,4 i muszę powiedzieć, że samochód zupełnie inaczej się prowadzi.Pytanie czy tak mogę jeździć?

 

W instrukcjach często jest napisane, że normalne ciśnienie jest jakieś, a przy obciążeniu (bagaże, pasażerowie) można podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli mówisz kolego że auto jest niestabilne to mi pierwsze na myśl przyszły końcówki drążka kierowniczego. Moge się mylić bo mechanikiem nie jestem, ale u mnie po ich wymianie samochodem jeździ się odczuwalnie lepiej.

 

PS. Na rondach, szczególnie naszych małych miasteczkowych to trzeba uważać bo sam ostatnio wjechałem nieco za szybko i taki mały drifcik poszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!