Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tłumik końcowy


bojanjjj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Chciałbym do mojej Megi założyć tłumik lub końcówkę pojedyńczą jakiejś dobrej firmy np Ulter lub KM Malon tak do 250zł , zależy mi na ładnym wyglądzie i delikatnym pomruku :) .

Który wybór będzie lepszy jak to się odnosi co do mocy bo słyszałem iż może pogorszyć jazdę i lepiej patrzeć za dedykowanym niż za uniwersalnym

Jeśli ktoś wie coś na ten temat więcej będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro, jest taki gosc co robi tlumiki pod dany model samochodu. Ma 3 rodzaje glosnosci. Sam goly tlumik bez hakow kosztuje chyba 120zl z hakami i rura dolotowa z tego co pamietam (oczywiscie juz dedykowanymi pod auto) 180. Tlumik jest bez koncowki, ale ma to swoje plusy, bo zalozysz taka jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomruku z końcówki nie będzie. Trzeba wymienić tłumik końcowy. Ja mam końcówkę z Ultera i jestem zadowolony z jakości. Żadnych śladów rdzy czy nalotów. Czyszczę ją płynem do felg aluminiowych i za każdym razem wygląda jak nowa. Co do wyglądu końcówki dedykowanej jest jeden minus, że patrząc z boku auta widać że jest jakby podczepiona, ale to ze względu na kształt rury końcowej. Cały końcowy na pewno wygląda efektowniej ale szkoda mi pozbywać się oryginału skoro nic mu niedolega. Jak padnie oryginał to pomyślę o końcowym z Ultera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj kocówki.bez względu na firmę i jakośc wykonania lepiej dołożyc pare zotych i kupic fajny tłumik.KM Malon ma chyba 18miesięcy gwarancji, ale jest chyba średniej jakości....dużo lepszy jest ulter, bo to jednak markowy wyrób... w/g mnie najfajniej wyglądają tłumiki, do których w megane trzeba podciąc zderzak-zabieg dośc odwazny,ale efekt niesamowity, a w przypdaku wielu modeli tłumików wręz nieunikniony ze względu na nieskie prowadzenie krawędzi zderzaka i kat ustawienia tłumika

 

jeszcfze jedna ważna rzecz; uważaj przy wyborze, bo dany tumik pasował i najlpeiej miał delikatnie wygiętą rure w prawą stroną (polecam dedykowane tłumiki); tłumik mońcowy w megane mocowany jest "na skos" a nie prosto.... inna sprawa jest ograniczone miejsce do montazu i jak zajrzysz pod auto to zobaczysz ze tłuymik prawie ociera o osłone a stamtąd tylko pare milimetrów do koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale cięcie zderzaka to nie takie proste i raczej w domowych sposobach może to marnie wyglądać, nie wiem zastanawiam się bo to nie takie hop siup a jeśli ktoś z was ma zdjęcia tłumika w swojej Megi to niech sie pochwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne wyciecie w zderzaku mozna sobie samemu zrobic, wystarczy troche precyzji i cierpliwosci, a krawedzie nie musza byc super rowne, bo zakladasz dookola tego wyciecia na krawedz czarna uszczelke i wyglada super.

 

Leos z forum tak ma, widzialem na zalocie i sie zakochalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientowalem ok 300 zl dedykowany tlumik BODAJ Malone do Meganki Ph I widzialem, no i niby wszystko fajnie tylko pytanie czy 'dedykowany'=plac wiecej a i tak kazdy by pasowal, ale to ladniej brzmi...

natomiast sam za pieniadze zarobione w wakacje chce sobie wrzucic mruczka :) tylko zeby to jakos wygladalo trzeba bedzie chyba opiłowac kawalek zderzaka tylnego zeby bylo miejsce na rure i jakos go wykonczyc zeby to wygladalo a nie mam pomyslo co gdzie jak w jaki sposob i ile to moze kosztowac... ktos pomoze? wiem ze wystarczy urżnąć diaxa ale wole chyba to powierzyc komus o pewnej ręce i aby koniec koncow to zarobil i wykonczyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sie interesowalem ulterkiem i oto co dostalem za odpowiedż:

 

"1 tłumiki z pojedynczą końcówka cena od 580zł-660zł

2 tłumik z podwójną końcówką cena 690zł

3 tłumik z serii duet z końcówkami pojedynczymi po prawej i po lewej stronie samochodu cena od 960zł-870zł

4 tłumik z serii duet z końcówkami podwójnymi po prawej i po lewej stronie samochodu cena 1050zł

Konstrukcja naszych tłumików polega na uzyskaniu bardziej basowego brzmienia a nie głośniejszej pracy, wszystkie tłumiki dedykowane mają robione pomiary głośności i nie przekraczają norm ustalonych przez prawo. "

 

Oczywiście pytanie dotyczylo tlumika do meganki 1,6 8v classic :D oczywiscie tlumik dedykowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!