Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła awaryjne po uruchomieniu silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od około tygodnia zaobserwowałem w swojej MIII, że kiedy włączam silnik wraz z odpaleniem go włączają mi się światła awaryjne, muszę wtedy je wyłączyć i wszystko wraca do normy. Jest tak praktycznie za każdym razem, gdy go odpalam. Miał ktoś może podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Ja też miałem podobną sytuację. Nie potrafie dokładnie opisać sytuacji w której to nastąpiło ale pamiętam, że raz włączył mi się alarm ( bo zostawiłem okna uchylone) a potem jak auto znów otworzyłem to awaryjne migały aż musiałem też przyciskiem wyłączyć na kokpicie. Innym razem w jakiejś też nieokreślonej sytuacji miałem taki przypadek. W sumie to ze 4 razy. Ale już dawno nic się nie działo. Myślałem , że to może jakaś funkcja alarmu czy coś. Ale ogólnie to dziwne mi się to wydawało.

Dobrze ,że o tym piszecie . Może zsumujemy przypadki icoś nam wyjdzie.

 

Odnośnie alarmu to irytuje mnie jedno: nie mogę dezaktywować czujników ruchu. Chcę zostawić auto z otwartymi szybami to jak jakaś mucha wleci to zaraz się alarm włącza.

W instrukcji (tej dodatkowej od alarmu) są podane sekwencje wkładania i wyciągania karty HF ale próbowałem z 20 razy i nic to nie daje. W serwisie ( o czym już kiedyś pisałem na forum) powiedzieli żebym sobie zamykał drzwi od wewnątrz przyciskiem na kokpicie ale po zamknięciu drzwi trzeba je otworzyć tym awaryjnym kluczykiem co jest w karcie bo wtedy karta nie działa. Jakaś polewka normalnie!

Macie na to jakiś sposób.? Ja narazie zakleiłem czujki taśmą klejącą ( ktoś tak zrobił też na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Hej! Miałem bardzo podobny problem w mojej Renault Megane 3:

Światła awaryjne włączały się wraz z uruchomieniem silnika, później było jeszcze gorzej, włączały się wtedy kiedy chciały, nie można było ich wyłączyć od razu, trzeba było wyłączyć silnik i uruchomić na nowo, a czasami nawet to nie pomagało. Zdarzało się, że podczas jazdy się załączały i trzeba było gdzieś zjechać i wyłączyć i włączyć silnik i tak zaskakiwało. Bywalo też tak, że samochód stając na parkingu nagle zaczął sam od siebie mrugać. To było mega uciążliwe. Spędziłem sporo czasu na forach angielskich i okazało się, że w wielu przypadkach odpowiedzialny jest za to moduł alarmu, który jest umiejscowiony pod maską, a dokładnie pod szybą, za bezpiecznikami. Trzeba zdjąć pokrywę, wycieraczki i tam głęboko jest. Wystarczyło odłączyć dziadostwo i samochód przestał świrować. Tak samo sprawa się ma ze scenicami. Mam nadzieję, że komuś pomogłem, bo na próżno znaleźć konkretnej pomocy na polskich forach. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 26.05.2011 o 17:41, VonKisiel napisał:

Witam!

Od około tygodnia zaobserwowałem w swojej MIII, że kiedy włączam silnik wraz z odpaleniem go włączają mi się światła awaryjne, muszę wtedy je wyłączyć i wszystko wraca do normy. Jest tak praktycznie za każdym razem, gdy go odpalam. Miał ktoś może podobny problem?

Mam to samo przy start stop, przy starcie włączają się światła awaryjne i trzeba je wyłączać, byłem w servisie Toyoty ale nic nie znaleźli. Moje auto Toyota Aygo X 

Wydaje mi się, że to jest związane ze spadkiem napięcia, najlepiej było by dezaktywować kontrolę napięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!