Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I phII


Walec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Miałem już kiedyś megane i bardzo miło ją wspominam. Szukam drugiego, w miarę ekonomicznego samochodu dla siebie więc wpadłem zapytać: ile teraz trzeba dać za dobrze utrzymany i wyposażony samochód ( klima itd. ) w wersji hatchback? Z silników powyżej 100KM widzę tylko 1.6 16v i jego bym szukał, ewentualnie, który uchodzi za najmniej zawodny i najekonomiczniejszy?

 

1. http://moto.allegro.pl/renault-megane-1-6-16v-z-niemiec-klima-i-reka-igla-i1637864885.html

Coś takiego powinno być w miarę ok?

Edytowane przez Walec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pół roku temu Megane I ph II kombi z klimą, elektryką, halogenami, alarmem itd. za 9000 (stargowane z 9500). Rocznik 99, silnik 1.6 16v. Dostałem auto z Polski, od pierwszych właścicieli. Dwóch różnych mechaników na przeglądach stwierdziło, że jest w świetnym stanie - robiłem, oprócz rozrządu, same pierdoły w stylu przepalonych żarówek czy silniczka wycieraczki. W silniku nic nie robiłem, w zawieszeniu jakieś gumy za 50zł + robocizna.

 

Myślę, że ceny za hatchbacka będą bardzo zbliżone. IMO za zadbany egzemplarz nastaw się na 9-10 tysięcy plus rozrząd, przegląd i takie tam. 8 tysięcy to dla mnie dolna granica.

 

Wystrzegałbym się sprowadzanych, jeśli są tańsze, niż polskie. Zakładając, że średnia cena za polskie to np. 9,5k, a widzimy auto z Niemiec za 8,5k, to trzeba wziąć jeszcze poprawkę na koszt sprowadzenia, załatwienia papierów i marżę handlarza i okazuje się, że auto było kupione za 7k. Niemcy to bogatszy kraj i ceny normalnych aut na rynku wtórnym są u nich proporcjonalnie wyższe, więc okazuje się, że jakiś Niemiec musiał puścić to auto tak za 60% średniej ceny rynkowej u nich...

 

Jeśli auto zza granicy, to tylko samodzielnie wybrane z komisu w głębi kraju i z nastawieniem, że trzeba będzie zapłacić więcej niż za polskie.

 

EDIT: auto z linku to typowy odpicowany Niemiec od handlarza :) Użytkownik ma też 7 innych aut w tej chwili. Nie widzę ewidentnego bicia, ale na fotkach trudno ocenić, a robione przy zachodzącym świetle, żeby ładniej wyglądało a mniej dało się zobaczyć. Przebieg na 100% skręcony, kierownica w pokrowcu raczej nie bez powodu :) Silnik myty.

Jak jest blisko, to można podjechać z miernikiem, a potem na ASO. Jak daleko, to ja bym się nie pchał.

Edytowane przez _Big_Mac_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym sugerujesz, że przebieg na 100% kręcony? bo pokrowiec na kierownicy? co za bzdrura, no popatrz a fotel jakoś się nie zniszczył, poza tym jakbyś nie wiedział, jakoś materiału zastosowanego w tych kierownicach jest delikatnie mówiąć marna.

Walec najlepiej jak zadzwonisz i po rozmowie, zawsze można wywnioskować czy gościu jest otwarty na rozmowe, czy coś kręci:)

Wnętrze wydaje się być bardzo zadbane jak na 11 lat :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!