Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic] 1.9 Dti Turbina mocno gwizda


Petor15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wymianie przepływomierza turbina jak by odżyła, zaczęła mocno gwizdać.Przepływomierz musiałem wymienić bo auto w ogóle nie chciało jechać. PO tej wymianie scenic dostał mocy.Mam 2 sceniki ,te same silniki, ten sam rok tylko inne kolory i całkiem inna jest dynamika jazdy. W tym dobrym turbiny prawie nie słychać ale ciągnie co przodu aż milo.Zaś w tym co było wymianiena przeływka to troszkę jak by tej mocy było przymało.Gdy mam otwarte okna i jade daje mu gaz 2-3 tys obr. słychać dosyć głośno turbine,aż w kabinie.Czy może to jakaś nieszczelność ?? Gdzie mam jej szukac ?? Auto nie kopci na niebiesko, wiadomo ze jak przeciągnie sie go tak do 4 tys to sadza wyleci ale tak to nie kopci.Jak dostać sie to turbiny gdzie jej szukac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zlokalizowałem usterke.Połapałem troszke gumami,przwodami i znalazłem. Mam luźną gume ta od powietrza. Nie jest zamocowana na stale , mozna ją sciagac i nakłądac wiec sie nie trzyma turbinki.Czy ta rura ma jakis wplyw na dymamike,przyspieszenie jak ją przyczepie na stałe ??

Jak ją ściągałem i druga osoba trzymała 2 tys obr to byl swist , gdy założyłem to była wmiare cisza.

Daje zdjęcie w załączniku jak to wygląda i oco mi chodzi :)

Jakie jest tam powietrze dolotowe czy doładowane ??

 

Dlaczego na tym forum nikt nie odpowiada ?? :)

post-33087-0-15460200-1307213556_thumb.jpg

Edytowane przez Petor15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na powietrze doładowane więc może tam pojawić się nieszczelności część powietrza może uciekać co powoduje wydawanie charakterystycznych gwizdów. Doładowane powietrze idzie dalej do chłodnicy powietrza i do kolektora ssącego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz tak po omacku najpierw czy na turbince wszystko sie trzyma bo u mnie jest luźna guma i to jest powód. Ale jeszcze przed tym to do wymiany miałem przepływomierz bo nie chciał nawet wyciągnąć 90 km/h i muł niesamowity. Najpierw zobacz z tą turbinką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te grube przewody muszą być mocno skręcone i nie ma mowy, żeby były luźno założone. Trzeba rozkręcić, wytrzeć ślady oleju jeśli są i skręcić bo inaczej może niespodziewanie je wydmuchać przy obciążeniu i wtedy silnik traci moc itp itd. Świszczenie/gwizdanie to objaw nieszczelności tych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, mój właśnie jakoś może na dniach pójdzie na warsztat :) . Bo samemu to ciężko tam dojść i bez kanału :)

 

Nie chce zakładać nowego tematu to napisze tutaj. :)

 

Jak dostać sie do turbiny ? Wiem że jest z tyłu a muszę przykręcić ten wąż to jest na zdjęciu wyżej.Lepiej dojść z góry czy z kanału i co mam poodkręcać żeby sie tam dostać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij sobie tą dużą puszkę od filtra powietrza i od góry trzeba grzebać. Od dołu to ledwo ten wąż widać. Jak w pewnym zakresie obrotów gwiżdze to oznacza nieszczelność gdzieś na dolocie - na chłodnicy oleju czy coś. Tam wszędzie opaski powinny być :)

Do mechanika nie ma co jechać, kup sobię opaskę z możliwością kręcienia kluczem 7, trochę gimnastyki od góry i sobie poradzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no ja wiem że muszą być szczelne bo mi gwizdała i tylko założyłem po omacku(nałożyłem ta gumę na turbinę ). Już jest lepiej no ale może w każdej chwili spaść wiec by trzeba ją przykręcić.

 

To mówicie że z kanału nic sobie nie zobaczę ? Bo wsumie czekam na znajomego co ma kanał w garażu i chciałem sobie pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , no to wiem że tam czysto nie jest bo olej jest , bo ręce już wkładałem tam i nie wyciągnąłem czystych :)

Dzisiaj postaram sie może zobaczyć czy coś uda mi sie zrobić.

 

------------------------------------------------------------

Dobra sprawa została zrobiona :)

Z góry sobie działałem, rozebrałem przód (filtr powietrza,te plastiki pod szybą i dojście było ).

Turbinka jak patrzałem to luzów nie ma , oleju też tam zbytnio nie było, wiadomo delikatnie w tej rurze ale tak to nic. Wiec chyba można sobie śmigać. :) Teraz lepiej sie zbiera ;)

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania w tej kwestii to pisać a odpowiem ;) fakt że trzeba sie trochę po wygimnastykować ale robota co zrobiona to zrobiona :) B)

Edytowane przez Petor15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!