Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik nie zaskakuje


Egonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do tej pory nie miałem okazji korzystać z forum bo Megi nie zawodziła...

Oto jaki mam problem.

Jest to Megi z 97 roku 8V 75 KM, oczywiście 1.6, aktualny przebieg to 230 000 km.

Zaczęło się od problemu z odpaleniem, szarpania podczas jazdy oraz zgaśnięciu na wolnych obrotach. Kolejna jazda pogłębiła problem, auto gasło przy wciskaniu sprzęgła podczas jazdy i szarpało jeszcze bardziej. Aktualnie praktycznie nie da się odpalić.

Ostatni przejazd do znajomego mechanika: na wysokich obrotach i silnik pracował jak w "harleyu" - klekotał niemiłosiernie.

Sprawdziliśmy świece - ISKRZĄ,

Sprawdziliśmy przewody - OK bo świece ISKRZĄ,

Sprawdziliśmy przewód doprowadzający paliwo - DOPROWADZA I TO Z DUŻĄ MOCĄ.

Reasumując, jest ISKA, jest PALIWO - a nie chce zaskoczyć.

Jeśli już chwilowo załapie to ma wówczas bardzo niskie obroty na biegu jałowym (skazówka od obrotomierza leży) i klekocze klekocze i po paru chwilach sobie odpuszcza.

To są fakty po pierwszej próbie reanimacji i po sprawdzeniu tego co oczywiste.

Poproszę o jakieś propozycje.

Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informację to proszę pytać, napiszę, sprawdzę, itd.

Z góry dziękuję! Pozdrawiam!

 

PS. Mam ją trzy lata i do tej pory paliła od klepnięcia w tyłek:)

Dodatkowa informacja, jakieś 3 m-ce temu wymieniłem pompkę paliwa oraz filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki!Sprawdzam wszystkie propozycję...:)

 

Historii ciąg dalszy:)

Problemem ukazało się zbyt niskie ciśnienie na przewodzie doprowadzającym paliwo do silnika. Pompka sama w sobie nie padła bo cały czas przy próbie odpalenia dawała normalny znak, że jest i działa. Dodatkowo przewody zapłonowe były trochę niewłaściwie popodpinane

 

Trzeba było pomajstrować trochę przy przewodach i znów pali od pierwszego ale...

 

...ale teraz pojawił się problem z nierówną pracą na biegu jałowym co czasem doprowadza do gaśnięcia.

 

Dziś wymienię świece bo tam też jest mix i trochę pogrzebię. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Walka trwa...

 

Co kilka dni pada ciśnienie i nie idzie paliwko do silnika. Przyczyną jest przewód podłączony bezpośrednio do pompki. W związku z tym, że pompka jest nieoryginalna "cycek" na który nachodzi przewód jest gładki (a nie z wypustkami jak w oryginale) i prawdopodobnie w pewnym momencie zasysa powietrze i kicha... wszystko siada.

 

Tak jak dziś. Kolejne holowanie:(

 

Ostatnia próba uratowania pompki i popracowanie nad "cyckiem" i dorobienie mu wypustek. Jak i to zawiedzie to kupię nową pompkę. Zamiennik znaczy bo oryginał to 900 PLN.

 

Tak więc jak ktoś ma pomysł na miejsce gdzie mogę kupić dobrą pompkę to proszę o pomoc.

 

Powrócę jeszcze to wątku falowania obrotów. Po wymianie świec silnik generalnie pracuje równo ale obroty spadają w czasie jazdy gdy zostaje wciśnięte sprzęgło, np. dojeżdżając do krzyżówki, ronda, itp. Wówczas obroty falują z dwa, trzy razy i wszystko wraca do normy lub tez w najgorszym wypadku auto gaśnie.

 

Jakieś sugestie?

 

To tyle na dziś. Jutro auto ma być gotowe z zregenerowaną pompką. Zobaczymy ile pobuja:)

 

Dodano: 01 Aug 2011 - 23:18

Postanowiłem ostatecznie zamknąć wątek:)

 

Problemem w aucie była pompka a dokładniej przyłącza. Po ich lekkim "tuningu" pompka działa jak należy.

 

Dodatkowo po pewnym czasie silnik przestał "falować" i autko chodzi jak żyleta.

 

AKTUALNIE BRAK JAKICHKOLWIEK PROBLEMÓW (mam nadzieję, że tym zdaniem nie wywołam wilka z lasu).

 

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE I POMOC!

 

PS. Dzięki za oferty cenowe na pompy paliwa. Na razie temat przycichł - pompa działa więc zawieszam ewentualny zakup. Pozwoliłem sobie zachować dane kontaktowe w razie w. Jeszcze raz dzięki.

 

THE END

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!