Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w zakupie Renault Scenic


Renkok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jak w temacie :) , postanowiłem się do was zwrócić o pomoc w zakupie Reni. W chwili obecnej poruszam się Renault 19, ale niestety to już leciwy staruszek ,a ja potrzebuję jak to w życiu bywa większego i rodzinnego samochodu. Decyzja była szybka co do modelu tylko rynek trochę nie sprzyja. Jeżeli można prosiłbym o ocenę poniższych dwóch :

Oferta pierwsza

Oferta druga

Byłbym też wdzięczny ,za podpowiedzi co do sprzedawanych. Budżet od 10 000 do 13 000 tys , rok produkcji od 2000, benzyna. Może ktoś ma jakieś info co do sprzedaży w miarę przyzwoitego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Klapka wlewu paliwa ma ewidentnie inny odcień, maska silnika za nisko opada, ale to można ustawić odbojami, chyba również inny odcień poduchy pasażera. Kolejna rzecz jaka mnie zastanawia, pokrowiec na skórzanej kierownicy? Jak pojedziesz oglądać, dobrze obejrzyj bo albo malowana albo bita. ponadto jeżeli ma oryginalne reflektory, to na ich bokach (po otwarciu maski) będą naklejki, na naklejkach szukaj daty produkcji, powinny być z tego samego roku naklekinarefeze.jpg

poproś o nr VIN i sprawdź sobie w serwisie Bydgoszcz lub Grudziądz, podają przez telefon co chcesz, niech Ci powiedzą czy nie był robiony na kierę po prawej stronie.

2/ Uważam, że również było grzebane przy karoserii, bo klapka paliwa źle wpasowana. Klapkę wymontowuje się do mieszalni lakierów, aby dorobić odpowiedni kolor, tak robi mój szwagier. Nie widzę wygłuszenia przegrody silnika i gumowego stabilizatora na prawym błotniku. Silnik na pewno myty. Do wymiany przewód powietrza pomiędzy chwytakiem a filtrem (ponoć pasuje idealnie od Poloneza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę oglądać jedynkę, VIN sprawdziłem , u nas też (rejestracja). Jakieś uwagi jeszcze ? miałem jeszcze taką odpowiedź, "JEDNA RZECZ KTÓRĄ TRZEBA ZROBIĆ TO GUMA NA UKŁADZIE KIEROWNICZYM TA HARMONIJKA OD DRĄŻKÓW KIEROWNICZYCH NIE OD PRZEGUBU DO RESZTY NIE MA CO SIĘ PRZYCZEPIĆ" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej o ofercie nr 2: http://megane.com.pl/topic/30605-uwaga-mina-scenic-16-16v-19992000-strzegom-12900pln/.

Osobiście również "bardzo się zraziłem" do tego komisu. Obejrzałem tam kilka Sceniców i po trzeciej wizycie już omijałem szerokim łukiem (a powinienem dużo wcześniej). Z aut (Sceniców) które wtedy oglądałem każde było mniej lub bardziej grzebane/malowane/kombinowane a przebiegów to już nawet nie weryfikowałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i porady jak widać z bocznego opisu w dniu dzisiejszym stałem się posiadaczem nowej Reni :) więc pewnie jeszcze nie raz będziemy mieli okazję porozmawiać. Proszę o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!