Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gasnie po kilkuset metrach 2.0 16V F7R


Sleipnir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z moja Meganka a dokladnie z jej silnikiem 2.0 16V F7R, ktory gasnie. Odpala normalnie bez wzgledu na temperature i pogode, gdy ja odpale bedzie pracowala (zostawilem ja tak na 20-30min). Sytuacja zmienia sie diametralnie gdy ruszymy z miejsca po kilkuset metrach (nie ma reguly moze to byc 100m albo 2km) gasnie,nie ma znaczenia czy jedziemy delikatnie do 2tys obrotow czy dajemy pelna garscia pod 7tys. Po wyrzuceniu biegu (wrzucenie biegu jalowego) zapalaja sie wszystkie kontrolki tak samo jak na zaplonie. Przekrecamy stacyjke auto odpala normalnie za 1 razem i analogicznie po kilkuset metrach sytuacja sie powtarza. Niedlawi sie nie strzela, nie przerywa, wyglada to mniej wiecej tak jak bysmy zgasili go sami za pomaca stacyjki albo odcieli mu paliwo. Komputer pokazuje blad czujnika polozenia walu, po wymianie czujnika nic sie nie zmienilo gasnie nadal, komputer przestal pokazywac bledy,a problem pozostal.

Ma moze ktos jakies pomysly co moze jej dolegac ??

 

P.S

Czysczona byla przepustnica, sprawdzane masy, sprawdzane przekazniki i bezpieczniki, wymieniony filtr paliwa.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sleipnir, ciężko się czyta bez polskich literek (ciężko zrozumieć).

Czy ten znajomy mechanik, sprawdzał Ci czy katalizator nie brzęczy, chociaż, jakby był już zjechany to raczej nie miałby siły. Coś musisz mieć z dolotem powietrza do komory mieszania paliwa, jakby za dużo go było, musisz posprawdzać, czy czasem jakieś przewody podciśnieniowe nie łapią lewego powietrza. Nie widzę żebyś miał gaz, więc to musi być prostsze rozwiązanie.

Tak na marginesie, myślałem, że mamy ten sam silnik 2.0 16V, ale ja mam chyba F4R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!