Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzęsie na zimnym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z jedną z meg, mianowicie telepie nią jak jest zimny silnik, po nagrzaniu silnika problem znika. Na wyświetlaczu nic nie wyskakuje, świece zmieniane jakieś 4k temu.

Szujkałem podobnego tematu ale nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka koło rozrządu tak jak podpowiedział użytkownik nocad. Jest to przypadłość 1.9 dCi, jak zaczyna coś trząść to poducha do wymiany. W warsztatach mogą Ci ją oglądać i mówić że nie wygląda na zużytą, że wszystko jest ok, a ty i tak wymień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał Renault 8200549237 niebieska lub 8200338381 zielona. HU586237 jest odpowiednikiem tej zielonej: cena ok. 250zł. Wymieniałem także poduszkę skrzyni biegów HU538906 (130zł). Robocizna za obie 80zł.

Edytowane przez PC800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentem oryginału jest Hutchinson, więc HU586237 nie jest żadnym zamiennikiem-odpowiednikiem, to poduszka montowana w Renault na pierwszy montaż. Jeśli kupujesz poza ASO to ma zeszlifowane szlifierką logo Renault i numery części wg Renault.

Edytowane przez nocad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nocar - nie obraź się, ale nie czytasz ze zrozumieniem. Napisałem świadomie i z pełną odpowiedzialnością "odpowiednik" a nie zamiennik. To duża różnica. Odpowiednikiem poduszki Renault 8200549237 niebieskiej jest HU586229.

Numery na oryginale są nabite (oba, jedynie na samej gumie jest malutki napis koloru raz zielony pasek, a w odpowiedniku nie). Nikt przy zdrowych zmysłach nie bawi się w zeszlifowywanie nabitych numerów. Kupiłem, więc mam porównanie obu poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażam się nie ma o co <piwko>

ale i tak się nie zgadzam chyba że w Hutchinsonie pracują ludzie "bez zdrowych zmysłów" bo ktoś przynajmniej w moim przypadku i wielu innych zeszlifował logo i numery :notacrook:

dsc02051h.jpg

(przepraszam za jakość fotki)

 

więc dla mnie to nie jest odpowiednik (zgodnie z definicją odpowiednika) tylko oryginał, bo też kupiłem i też mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Odświeżę temat - mam taką samą przypadłość (1,9 dci) - z tym, że mi mechanik powiedział, że poduszki w porządku.

Ale dlaczego po rozgrzaniu sie silnika problem znika ? Jak by to była poduszka, to po rozgrzaniu też powinno terepać silnikiem (?)

Mechanik stwierdził, że może to być któryś wtryskiwacz, ale w zasadzie nie czuję ubytku mocy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!