Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z nawigacją w scenic II


Rekomendowane odpowiedzi

witam wczoraj wgrywałem mapy które pobrałem z forum wszystko ładnie się wgrywało lecz po chwili zgasł ekran i nie chce się włączyć.Płytka została w napędzie pod siedzeniem lecz ją swoim sposobem wyciągłem.Próbowałem zgasić auto i włączyć z powrotem lecz ekran dalej jest czarny widocznie musiał być jakiś błąd, jak teraz przywrócić fabryczne ustawienia? nawet radia mi nie wyświetla.Scenic jest z 2004r.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "wgrywałem mapy", wgrać można soft lub zmienić język, map się nie wgrywa, mapy są na płycie CD którą odczytuje nawigacja.

Czy czasami nie chciałeś zmienić soft, czasami bywa tak że, powala się czytnik od nawigacji, wtedy jest problem, ale do naprawienia.

Mam nadzieję że rozchodzi się o nawigację Carminat 8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że wrzucę.

już teraz zmieniłem język i uaktualniłem oprogramowanie. mogę wrzucić wszystko...

jestem trochę dziś zajęty, ale na rano będzie zrobione...

 

[ Dodano: 2007-05-04, 09:06 ]

Witam.

 

Link do obrazu płyty systemowej dla nawigacji Carminat w wersji 6,2 http://rapidshare.com/files/29394133/vdo_d...er_6_2.nrg.html

płyta zawiera oprogramowanie i języki.

Należy włożyć płytę do napędu nawigacji (przez cały czas musi być uruchomiony silnik).

Po włączeniu nawigacji pojawi się komunikat o płycie z nowym oprogramowaniem. Komputer zapyta czy uaktualnić oprogramowanie, wybrać tak (yes, ja) operacja trwa kilka minut w tym czasie ekran gaśnie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i nic nie dotykać. Po upgrejdzie komputer się restaruje, po restarcie do dyspozycji jest nowa wersja.

Podobnie należy postępować ze zmianą języka.

polskiego niestety brak. Ale pracujemy nad tym...

 

[ Dodano: 2007-05-04, 09:08 ]

wrzucam teraz mapę polski węgier i czech.. trochę to potrwa...

 

[ Dodano: 2007-05-04, 09:11 ]

Jeszcze kilka informacji.

Moja navigacja to Carminat 8000 czy też VDO Dayton 8000 wersja z maja 2003 roku.

Ze starszymi modelami płyta może działać.... ale nie wiem czy na pewno. szukałem na francuskim forum... nowsze nie będą na pewno obsługiwane

 

[ Dodano: 2007-05-04, 09:59 ]

link do płyty z mapami

http://rapidshare.com/files/29400360/Vdo_D...egie_2006_2.zip

 

stąd wgrywałem te mapy czy soft i potem gdy na gps potwierdziłem i przycisnąłem OK po 30sekundach czarny ekran.Jak to teraz naprawić proszę o jakieś namiary do speców Z góry Dziękuje za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak nacisnąłeś OK rozpoczęła się instalacja softu. Ekran gaśnie na nawet kilkanaście minut, po czym uruchamia się na nowo. Przez cały czas musi być uruchomiony silnik.

Miałem ten sam przypadek, tylko że, u mnie trwało jakieś 30 minut czekania i nic, czarny ekran.

Na stronie aukcyjnej znalazłem gościa który sprzedawał czytnik do naszych nawigacji, ale stwierdził że, czytnik się da naprawić.

Wysłałem do niego czytnik, naprawił i wrzucił język polski. Cały koszt nie przekroczył 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!