Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to awaria pompy paliwowej? A może inna usterka?


tomas297

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem Meganki z silnikiem 1.9 d (tzw. osiołek, bo ma 64 KM <piwko> ). Do dzisiaj było wszystko ok, ale rano odpaliłem samochód i wyjeżdżam z garażu. Silnik pracuje tak jak zawsze. Przejechałem może z 500 metrów i pewnym momencie usłyszałem dziwny dźwięk spod maski - dźwięk ten można przyrównać do dźwięku pracy młota udarowego na budowie, albo czasami jak wymieniają asfalt to taki dźwięk słychać jak młotem pracują (taki metaliczny : tuk tuk tuk tuk). W każdym razie tak to można najbardziej zobrazować, takie terkotanie. Kiedy wchodzi na obroty terkotanie wzrasta, kiedy spadają obroty - cichnie. Z tyłu pojawia się kopcenie na czarno. Jakoś dojechałem do garażu, ale stukanie było naprawdę przerażające. Kilka dni temu byłem w warsztacie od diesli i mechanik stwierdził, że mam uszkodzony jeden z czujników w pompie paliwowej, a że są tam 4 to trzeba wymieniać 4 razem- koszt 2 tyś zł (pompa Lucas EPIK - czy jakoś tak). Teraz autko stoi w garażu i zastanawiam się co robić dalej? Szukać innej pompy, oddać do regeneracji tą co mam, czy może zmienić na pompę Boscha? Podobno kiedyś ktoś pisał na forum że można taką zamianę dokonać. Tylko czy będzie pasowała? Proszę koledzy i koleżanki o pomoc. Aha, dodam, że przedtem było tak, że jak stawałem nim na skrzyżowaniu na wolnych obrotach, to czuć było takie delikatne szarpanie silnikiem. Na chwilę obecną pomimo awarii silnik odpala, pracuje, trochę szarpie tak jakby pracował na 3 cylindrach.

 

Z góry jednocześnie wszystkim serdecznie dziękuję za wszelkie cenne uwagi.

Edytowane przez tomas297
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż można doradzić <piwko> Nie wiem jak wygląda sytuacja bo mam benzyniaka. Jeśli zastanawiasz się co zrobić, sprawdź jakie koszty generuje każde z zaproponowanych przez Ciebie rozwiązań i jakie daje Ci najdłuższą gwarancję na sprzęt. Ot, chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa - minimum 2 tyś zł.

Kupno używanej - Allegro - 1100 zł - nie wiadomo ile czasu wytrzyma

Zamiana na pompę Boscha - hmmm, tylko jeden raz jakiś forumowicz coś o tym wspomniał, lecz nie wiem czy jest to wykonalne i jaki byłyby koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!