Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG Megane I co wybrać??


Slawas1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam kilka pytań.

Mam od roku Megane 1997r. 1.6 RT (90 KM), przebieg 79000 i poważnie zastanawiam się nad lpg a powód wiadomy :D, dużo jeżdżę a jazda na pb wykańcza mój portfel. O lpg mam mgliste pojęcie stąd osobny temat.

 

I kilka pytań:

 

1. Założyć tańszą instalację II generacji czy może lepiej sekwencyjną?? Jakiej instalacji unikać??

2. Jaką konkretnie firmę proponujecie, jakie ceny, przypuszczalne spalanie, osiągi, eksploatacją itp.

3. Jakie macie instalacje w swoich autach, sprawdziły się??

4. Jakie zakłady polecacie w Inowrocławiu lub w Bydgoszczy??

 

PS. Polecono mi w jednym z zakładów http://www.instalgaz.bydgoszcz.pl/ w filii w Inowrocławiu instalację BRC II generacji za 1900,- ewentualnie sekwencję BRC za 2900,- (a to już sporo). Może ktoś ma taką instalację??

 

I prosiłbym mnie nie wyzywać za osobny temat. Czekam na opinie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy BRC II generacji pali mi okło 10 l/100 km, spadek mocy jest odczuwalny ale megan to nie formuła I przejechałem na tej instalacji już 6 tys. km i działa bez zarzutów...za II generacje zapłaciłem tyle samo 1900 zł, silnik chodzi z tą instalacją dość równo i fajnie w zimie niema problemu że gaśnie bo jest niedogrzany wyjade tylko z parkingu i przełanczam odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

W Twoim przypadku poleciłbym sekwencję. Oczywiście może też być i II generacja, ale straty są odczuwalne. Poza tym przy tańszym rozwiązaniu dochodzą jeszcze wymiany świec, kabli, częstsze regulacje itd. W sekwencji tych problemów nie ma i nie odczujesz różnicy gaz/pb.

Oczywiście wybór instalek jest duży. BRC omijałbym szerokim łukiem. Podobnie jak Zavoli czy Landi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no następny :D

Chcesz sie założyć, że do jednopunktowego wtrysku założę IVgen? Sekwencja to tylko taka potoczna nazwa.

Wszystkie cztery wtryski podłączasz pod jeden benzynowy. Wszystkie otwierają sie zatem jednocześnie. Jest to wtedy full group. Oczywiście wiązkę trzeba minimalnie przerobić, ale to chwila roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc proszę nie opowiadaj bzdur, bo to się z celem mija.

 

Przemilczę to co napisałeś, ale napewno zapamiętam Twoją elokwentną wypowiedź. Przeczytaj też pkt.3 regulaminu, bo igrasz z możliwościa pisania na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wyniesie Cie zalozenie tej instalki? Ja od 2 dni jezdze na sekwencji stag 300. Nie ma powodu do narzekania. Spadku mocy nie widac. Tylko troche meczy mnie ze dlugo trzeba czekac na przelaczenie jak jest zimny (bo przelacza sie po uzyskaniu odpowiedniej temperatury co niestety zima zwiekszy spalanie benzyny :D Obecnie jak odpalam rano musze przejechac minimum 500 metrow zeby sie zalaczyl gaz. Ale ogolnie spoko gazik :D

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[shadow=red:139eecae1e][Cięcie][/shadow:139eecae1e]

 

 

Zmień temperaturę przy jakiej komputer od gazu pozwoli Ci się przełączyć na gaz i luzik np. niech Ci ustawia lub sam sobie ustaw na 5-10 stopni

 

Pozdrawiam

 

Polecam przeczytanie regulaminu forum, bo widzę, że nie zrobiłeś tego przy rejestracji.

 

Przypominam jednocześnie, że na forum można (powinno się) pisać z polskimi znakami. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!