Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki powinien być mikser w Renault Megane 1.4 8V 96r.


Cubus

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas postoju na jalowym biegu wariuja obroty. Przy zapaleniu świateł czasami gaśnie. Wszystko zaczyna się dziać, gdy silnik jest rozgrzany. Zawory oraz sonda lambda są OK, a kopułka, palec, filtry oraz świecę zostały wymienione. Przy ustawieniu gazu na wolnych obrotach przy ubogiej mieszance pokazuje błąd sondy lambda. Duże spalanie LPG (11l/100km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego silnika są gotowe miksery. Średnica palnika pewnie w granicach 30 - 32mm. Uboga mieszanka nie powinna utrzymywać się zbyt długo. Wskazania sondy lambda powinny oscylować od ubogich do bogatych.

Opisz dokładniej zachowania sondy i co to za instalacja. Jeśli piszesz że mieszanka jest uboga, yo nie dziwne że silnik potrafi gasnąć. Ustawiałeś sam czy w zakładzie LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po kolei.

1. Mikser już wiem jaki masz

2. Jaki komputer steruje tą instalacją?

3. Jaki są odczyty z lambdy przy obrotach jałowych i przy powiedzmy 300tys obr?

 

Im większa średnica miksera tym mniejsze wytwarza on podciśnienie. Zatem trzeba zmniejszać napięcie membrany w reduktorze, a to powoduje często bujanie obrotów na jałowym. Mam podobny silnik i miałem mikser 32mm. NIe ograniczał on prędkości max. Filtr powietrza masz czysty? Ile już przejechałes na tym redukrorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEJSC TERAZ MAM ZALOZONY KOMPUTER STAG-XL KONTROLER SONDY LAMBDA REDUKTOR AG-100 WIELOZAWOR TOMASETTO NIEPOTRAFIE TEGO FACHOWO WYJASNIC ALE JAK MI USTAWIAL NA JALOWYM TO NA JEGO KOMPUTERZE POKAZYWALO BLAD SONDY JAK ZWIEKSZYL OBROTY OK JAK SPADLY BYLO DOBRZE I ZA CHWILE ZNOWU BLAD SONDY AJAK DMUCHNA W RURE OD POWIETRZA SILNIK ZGASL FILTRY SA CZYSTE REDUKTOR MA 48TYS.

 

[prosze nie pisac KAPITALIKAMI DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zubożać mieszanki LPG :!: Podwyższa dużo tęperaturę spalania :mrgreen: . wyluzuj 11 l na 100 moze być, szczególnie w mieście. Spalanie na gazie jest do 30% wyższe niż na etylinie. Najpierw wymień filtr a potem każ sprawdzić gazownikowi MEMBRANĘ w PAROWNIKU. Prawdopodobnie stwardniała i dużo niespalonego gazu uchodzi do wydechu, gdyż parownik stracił swoją precyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kolego demon1231 chyba chodzi Ci o parownik a nie o mikser.Bo mikser nie jest niczym sterowany tzn gaz który jest do niego podawany dochodzi z parownika przez silnik krokowy(2 generacja z komputerem)lub śrubę(1 gen) a mikser to poprostu taki palnik w rurze dolotowej powietrza podobny do tych co sa przy kuchenkach gazowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!