Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zębate paska rozrządu


piotrg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie potrzebuje kupić dolne koło paska rozrządu na wał główny.Odkręciło mi się koło pasowe paska mikro i szlag trafił oby dwa koła.Nie wiem ile z tym jeździłem, brak było jakichkolwiek objawów aż tu nagle zapaliły się kontrolki ja pod mache a pasek stoi w miejscu.Trochę mi ścięło zębatkę od paska rozrządu no i oczywiście koło pasowe od paska mikro .Szukam w necie i lipa, nic nie mogę znaleźć.Koło pasowe jest dostępne, ale tego do rozrządu brak.Pytałem w paru sklepach i też rozkładają ręce.Jak byście mieli jakiś namiar na nie to był bym bardzo wdzięczny.Może pasuje od innych modeli lub silników, może ktoś się orientuje.

 

Ps.Silnik taki jak w opisie.

Edytowane przez piotrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrg , tylko uważaj bo F3R-ów było chyba kilka odmian: 750, 751,... Nie wiem czy różniły się w przypadku koła, ale lepiej uważać.

Właśnie dzwoniłem do gościa z Allegro i to samo mi powiedział.Będę musiał pomierzyć tą zębatkę, tylko nie wiem czy dam radę bo jeszcze jest na aucie a nie chcę oddawać do mechaniora jak niema części.Koło pasowe sam bym wymienił, ale za tamto nie chcę się sam zabierać ze względu na rozrząd.Nigdy tego sam nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i są 2 wersje tej zębatki. Podaj mi jeszcze dokładny model silnika (tak jak kolega wyżej pisał) i jak dasz radę to numery silnika.

Numery katalogowe to:

7700718503 dla f3r750, f3r751

7700100777 dla f3r796, f3r797 i f3r798

W f3r791 były montowanie obie. 7700718503 dla silników o nr fabrycznych do 980901 oraz 7700100777 dla silników od 970901

Oryginały dostępne w ASO za około 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odczytałem tabliczkę znamionową na silniku:

Silnik F3R P 796 ( a to chyba numer:1019380 )

 

Zębatka ma 20 zębów

Szerokość zewnętrzna:60 mm

Szerokość wewnętrzna:33 mm

Grubość:23 mm

 

Wszystkie wymiary mogą się minimalnie różnić ponieważ zębatkę mierzyłem na aucie ( jeszcze nie zdemontowana )

 

21f473e3af07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcindj mam do Ciebie pytanie.W dowodzie rejestracyjnym mam napisane moc silnika 84kW czyli 114 km.Szukając teraz tej zębatki i posługując się podtypem silnika czyli 796 podejrzewam że mój silnik ma jednak 80 kW i 109 km.Przypuszczam że gdzieś po drodze przy rejestracji pojazdu, najpewniej przy pierwszej rejestracji w kraju wkradł się ten błąd.Jak jest z tym według Ciebie.No i jeszcze jedna ciekawostka silnik ten był montowany od 1999.01 do 1999.09 a mój szczeniak jest z 1998.Ciekawe, będę musiał jeszcze na ten temat pogrzebać w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem na Allegro jedno i drugie koło.Gość razem z przesyłką chce 218 PLN.Części oczywiście używane, ale i tak mam nadzieję że będą lepsze od nowych MAXGEAR.Jak myślicie cena dobra czy za drogo.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel 182 PLN, ale sama zębatka.Ja płacę 218 PLN za obie części tj. zębatkę paska rozrządu i koło pasowe paska mikro wraz z przesyłką.U mnie w sklepie za kolo pasowe MAXGEAR wołają od 130 PLN i zarazem nie polecają tej firmy.Takie porządne kosztuje od 230 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!