Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane Phase II Dynamique 1.6 16V 5d -> RS


rzeziol

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczesliwym posiadaczem "reklamowej" Meganki (dokladnie taka sama bezowa jak na stronach renault.pl) od ponad roku. Dwa miesiace temu mialem pierwszy przeglad gwarancyjny. Myslalem ze z przerobkami poczekam do konca gwarancji no ale wytrzymac juz nie moge :D Plan jest taki zeby przeprowadzic tuning optyczny do RSa czy SPORTa czy jak kto woli :D Wnetrze nie. Mysle o:

-spojlerach (przod, tyl)

-felgach

-koncowce

 

Moje pytanie jest takie. Zna ktos calkowity koszt tej zabawy (bez robocizyny itp... bo mam wujka, ktory mi to po kosztach ladnie polakieruje i wszystko pozaklada- salon samochodowy i blacharka).

Pytanie drugie jest takie- gdzie mozna dostac te wszystkie czescie w dobrej cenie (poza carzonem). Nie moge znalesc rowniez nigdzie orginalnych felg 18" (slyszalem rowniez na przykladzie nowej wersji sport dci z 17" ale nie wiem czy beda sie tak dobrze prezentowaly)

 

No i ostatni problem to zawieszenie bo z tego co wiem wersja sport jest nizsza od standartdowej o jakies 20mm (Meganka ma wielkie nadkola i moje 16" wygladaja jak 14-15 ;-)). Do wyminy sprezyny a jesli tak to jakies (nie chce koni za 1500zl ;-))

 

Z gory dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak mnie koszty wyszły:

1200zł oryginalne zderzaki te z carzona są bez sensu bo nie da się oryginalnych kratek wsadzić tylko siatex a jak je przykleisz to i tak za komplet kratek zapłacisz w aso 1000zl

końcówka z carzone 450 zł ja dałem 300

spryskiwacze 130 nie działające 550 działające,

monogramy na dzwi około 100

lota na klape nie mam pojęcia

felgi od rs nie pasują i nie da się zrobić idealnie pierścieni dystansowych z 4 na 5 śrób

więc pozostaje albo inne albo przełożyć całe zawieszenie os soprta ( nie wiem czy pasuje) ale raczej tak po wymianie swoni na wachaczach orak kombinacjach z półosiami) moim zdanie felgi od rs t6o zbędny i niepotrzebny wydatek bo za ok 2500zxł masz ładne fele 18" na 4x100, a co do zawiasu to nawet rs soi strasznie wysoko, więc probonuje -35 eibacha bardzo komforowe springi cena około 900zł albo zestaw koni z regulacją twardości (mam i polecam bardzo) jednak cena skutecznie odstrasza 2200zł...

pozdr

 

[ Dodano: 2007-09-04, 22:37 ]

http://twojafura.pl/auta/116/kolek-renault-megane-ii

 

tu jest link jak auto wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oryginalnych felg z RS'a... nie wiem czy RS ale na pewno R26 ma inne piasty, na 5 srob! i wieksze tarcze.

 

Tak wszystkie RS i R26 maja piasty na 5 srob i 2 tloczkowe zaciski :D i tarcze 312mm z tego co pamietam :D nawiercane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS to fajna zabawka, ale ja proponuję zastanowić się nad własną wersją MEGG.

Pomyśl o kalkulacji użytkowo- kosztowo- estetycznej i co chciałbyś osiągnąć. Pamiętaj, że RS ma utwardzone i nieco wzmocnione zawieszenie. Jeżeli wstawisz fele 18" to musisz pamiętać o niskoprofilowych oponach. Na naszych drogach to dość ryzykowna inwestycja. Jeden z moich sąsiadów ma Rovera na 19" takich jak moje i klnie w żywy kamień -już kilkakrotnie uszkodził felgę.

Zrób sobie taką analizę i wtedy dzialaj.

Zdrówko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec troszke pomyslalem... porozmawialem ze specjalistami (bylymi pracownikami AG) i oni doradzili mi zebym szukal przedniego i tylnego zderzaka na gieldzie orginalnego ze wzgledu na substancje z jakich sa one wykonane (lepsze niz to co w carzonie lub innych firmach). Zwrocili jednak uwage ze najwazniejsze jest zawieszenie oraz nomen omen opony ;-)

 

Plan mam w takim razie taki :D

 

Felgi i opony

Zawieszenie

Zderzaki i koncowka.

 

No i moje pytanie brzmi tak. Mam bezowe renault megane 5 drzwi. Jakie felgi do tego polecacie (zadnych chromow i innych tego typu bajerow). Zastanawiam sie nad matowymy, brazowymi albo czarnymi. Jakies propozycje macie? Moga byc chyba nawet 17" bo jak patrze na zdjecia kolegi powyzej to wyglada to nawet dobrze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec troszke pomyslalem... porozmawialem ze specjalistami (bylymi pracownikami AG) i oni doradzili mi zebym szukal przedniego i tylnego zderzaka na gieldzie orginalnego ze wzgledu na substancje z jakich sa one wykonane (lepsze niz to co w carzonie lub innych firmach). Zwrocili jednak uwage ze najwazniejsze jest zawieszenie oraz nomen omen opony ;-)

 

Plan mam w takim razie taki :D

 

Felgi i opony

Zawieszenie

Zderzaki i koncowka.

 

No i moje pytanie brzmi tak. Mam bezowe renault megane 5 drzwi. Jakie felgi do tego polecacie (zadnych chromow i innych tego typu bajerow). Zastanawiam sie nad matowymy, brazowymi albo czarnymi. Jakies propozycje macie? Moga byc chyba nawet 17" bo jak patrze na zdjecia kolegi powyzej to wyglada to nawet dobrze ;-)

Popatrz na moje 17".

Dezent F. Najlepsza cena i jakość.

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.

świadomie zrezygnowałem z kupienia 18-stek bo na naszych drogach musiałbym założyć na nie po prostu gumki od majtek. A naprawy zawieszenia nie są rzeczą ani tanią ani przyjemną. No i oponki są kosztowniejsze.

No i nie mam takich znajomych. :roll:

Moim skromnym zdaniem 17" jest jak narazie chyba optymalnym wyborem w Polsce.

Ale oczywiście lans na 18-stkach jest niezły.

A tu te zwykłe 17" Dezent F

 

 

 

 

74079felgaskrtgb0.jpg

 

740711felgatykk8.jpg

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowicie ze 17" a nie 18".... mnie przerazaja te nadkola meganki.... tam wszystkie kola wygladaja o 2 numery mniejsze ;-) Moje 16" wygladaja jak 14" ;-) Szkoda gadac... no ale moze jak sie obnizy delikatnie... wrzuci 17" i da szersza opone to moze efekt zamierzony sie uzyska... No i jednym z glownych czynnikow jest cena bo wydac 4tys na kola a 6-7 (w przypadku 18") to dosc znaczna roznica ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!