Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciężko odpala jak jest zimny


brys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mój problem jest nieco inny niż można przeczytać we wcześniejszych postach. Jak odpalam auto to normalnie zapali ale od razu gaśnie. Robi się tak jak jest zimno. W lecie nie mam z tym problemu. Często zdarza się ze normalnie mi się zapali i nie zgaśnie dopiero za trzecim razem. Mam megane z lpg ale odpalam ją na benzynie. Poza tym jak już odpali to musze go trzymać na wysokich obrotach bo nie chce mi jechać, wygląda tak jakby się "dusił" ale jak się troszkę rozgrzeje to już śmiga normalnie.

 

[ Dodano: 2007-09-10, 19:40 ]

Chłopaki pomocy!!! Czekam na jakieś info od Was bo nie za bardzo wiem co zacząć robić a zima tuż tuż. Pomórzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam prawie taki sam problem tylko że u mnie odpala normalnie na paliwie(mam tez lpg) ale ma tylko 750 obrotów i narywa całym silnikiem (za małe obroty) :evil: dopóki sie nie zagrzeje, jak już sie zagrzeje to 750 obrotów mu wystarcza i śmiga normalnie.

Wrażenie jest takie jakby ssania nie było bo przy niskiej temp. powinien mieć chyba około 1200-1300 obrotów??

Co wy na to panowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był reset komputera i czyszczenie silniczka krokowego co niestety nie przyniosło rezultatów, wiec nie wiem co dalej...coś bede kombinować i jak wykombinuje to dam znać chyba że ktoś ma inne pomysły??

Dzieki i pozdro :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. U mnie także występują objawy gaśnięcia megi na zimno. Odpala jak zimno bardzo ciężko jak odpali to chodzi (na BP) przez parę sekund na 1200 obrotów (czyli ssanie działa) a po chwili spadają obroty do zera i gaśnie. Czym zimniej tym powtarza się to kilka razy i dodam iż po dodaniu gazu gaśnie tylko jak bardzo ale bardzo delikatnie dodam gazu to chodzi. Czy to może być problem brudnej przepustnicy? Czy ma to wpływ na ssanie może coś się nie domyka dlatego tak gaśnie po dodaniu gazu? Pomocy. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciąg dalszy poszukiwań. Dzisiaj skusiłem się do przeczyszczenia krokowca i sprawdzenia czujników (tzn czujnik temep. powietrza dolotowego OK, czujnik położenia wału powinien mieć książkowo 250 "omów" oporu a ma 206 "omów") czy taka różnica ma wpływ na prace na zimnym silniku. Dwie godzinki pracy i kicha nadal gaśnie ciężko pali i jak chce jechać na zimnym i go muli dławi... Pomocy. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czujnik temperatury silnika do wymiany" Robak to dotyczy mnie? Chodzi o czujnik cieczy chłodzącej?

 

[ Dodano: 2007-12-14, 13:51 ]

"czujnik temperatury silnika do wymiany" Robak to dotyczy mnie? Chodzi o czujnik cieczy chłodzącej?

 

[ Dodano: 2007-12-14, 14:12 ]

Jeszcze jedna rzecz która mnie nurtuje mój filtr paliwa nie był wymieniany zapewne wogóle a autko ma juz troche przejechane pod 200 000 km czy może on mieć wpływ na dławienie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Samochód odpala albo po dłuższym kręceniu za pierwszym razem albo za drugim. Dzieje sie tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Jednek najwiekszym problemem jest to ze po dodaniu gazu poprostu natychmiastowo gaśnie - to juz dotyczy sie tylko benzyny, na gazie jak odpali chodzi wszystko dobrze.

Jeżeli szybko nacisne pedał do podłogi to na ułamek sekundy sie zmuli ale potem dopiero podskakują obroty.

Co to moze byc, narazie przeczyściłem przepustnice ale to pewnie bedzie cos z elektroniki bo na gazie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Kilka lat temu miałem Cromę, do 100kkm po zagazowaniu było ok, później zaczęły się kłopoty jak wyżej opisane przez kolegów, jak się później okazało problemem były wtryskiwacze, które po prostu skorodowały (fajne mamy paliwo :-P odczyn mocno kwasowy ) i zamiast podczas wtrysku rozpylać paliwo, kropelkuje, przy zimnym silniku

zbyt słabe odparowywanie powoduje utrudniony zapłon. Proponuję wytargać jeden

elektrowtrysk na próbę i przemyć benzyną oraz przedmuchać sprężonym powietrzem,

jeżeli będzie leciał syf i szalm to pozostaje tylko wymiana. Imho częściej jeżdzić na benzynie i tankować do baku najlepsze paliwo na rynku.

 

To był między innymi powód przerzucenia się na silnik z ZS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Mam podobny problem, odpalam samochód i przez ok 2-3sek, chodzi na bardzo niskich obrotach i strasznie niem trzepie po czym przechodzi na normalne obroty...

raz mialem tak ze po 2-3sekundach od odpalenia mi zgasl po ponownym odpaleniu znow zgasl i tak dopiero za 5razem odpalil, dodatkowo szarpanie dwa razy odczulem podczas jazdy a ostatnio czqasami włącza mi sie komunikat "alimentazione anomalia" i napis STOP, znaczy to tyle ze problem z pożywieniem i zeby zatrzymac. jak auto zatrzymam i zgasze silnik i ponownie odpale to pali normalnie i mozna normalnie jechac ale po jakims czasie znow blad anomalia alimentazione :/ nie wiem co to moze byc? mial ktos tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!