Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy zakładać instalację LPG?


Pawulon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem Megane Coupe 1996 rok z silnikiem 2.0 8v. Auto ma 234 tys. przebiegu i zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej. Proszę o porady czy jest sens zakładania gazu do auta o takim przebiegu i jaką instalacje ewentualnie założyć?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na nastepujace pytania twierdzaco i zakladaj:

1. Jezdze b. duzo?

2. Stac mnie na dobra instalacje (bo na autko z malym przebiegiem mnie nie stac), i wiem gdzie dobrze zaloza mi gaz?

3. Bede jezdzil autem przez nastepne X lat, i co roku bede robil Y km, nie stac mnie na lanie benzyny skoro pali mi jedyne 15l/100km?

4. Lubie czesto odwiedzac forum megane.com.pl i dzial LPG? :>

5. Lubie majsterkowac?

6. Wiem, ze 30% LPG w Polsce nie spelnia norm? :D (czytalem na onecie o tym - przyp. SWave)

7. Mam w piwnicy miejsce na kolo zapasowe?

 

Moze troche humorystycznie ale to chyba wszystko nad czym ja sie zastanawialem myslac o zalozeniu gazu - ostatecznie nie zalozylem a jezdze ponad 1500 km miesiecznie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zastanawiałem nad tym wszystkim o czym napisałeś, i tak różnie bywa z odpowiedziami na te pytania :D. Wychodzę z założenia, że gaz nadaje się do zapalniczek ale jednak wiadomo ceny paliwa itd... Jednak chyba pozostanę przy benzynce bo gaz zwróciłby mi się po ok 2 latach więc nie ma to raczej sensu :D Dzięki za pomoc i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak w moim przypadku to nie ma sensu, a szczerze mówiąc nie znam nikogo kto nie miałby żadnych problemów z instalacją LPG. Za LPG przemawia cena gazu (obecna cena), przeciw zaś koszt instalacji, częste wizyty w serwisach i kłopoty z instalacją (fachowców z prawdziwego zdarzenia w tej dziedzinie jest jak na lekarstwo) no i ... nasi politycy, którzy próbują dobrać się do ceny tego paliwa... (możliwe, że założona instalacja zwróci sie po xx xxx km, gdyż po miesiącu od założenia cena gazu może wzrosnąć o kilkanaście procent)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge zlego slowa powiedziec o instalacji lpg.

Zwrocila misie po ok.12tys km (duzo nizsza cena pb w uk niz lpg) zero problemow, jazda rownie dynamiczna jak na pb.. Fakt , moze mam szczęscie, ale jesli ktos ma troche wolnej gotowki to mysle ze nie bedzie to zla lokata kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo za jak i przeciw. Sam musisz zdecydować co jest lepsze dla Ciebie jak i dla Meggi.

Zasadniczym elementem jest niestety pieniądz. Jeśli stać Cię na auto to stać Cię powinno na paliwo. Tym bardziej na dużo tańsze. jesli mniej wydasz na paliwo to będziesz mógł kupić coś innego : lepszy olej, autoalarm, pojechać na wczasy na jeden dzień dłużej , lepsze piwo itd ...

Co do zapalniczki to benzynowe są również. :-> . Fora pełne są niezadowolonych z określonych instalacji np LPG bowiem zadowoleni nie potrzebują poszukiwać pomocy. Zapytaj jak się sprawują instalacje tych którzy tankują LPG na stacji paliw. Zobacz ilu tankuje mimo że jest sporo (?) niezadowolonych !. Moja Meggi ma od dzisiaj instalkę z STAG-iem 300. I jest to czwarta instalacja (pierwsza w Polonezie 1500 ;) ). Dziwne że mało kto ma obiekcje do gotowania na gazie (ziemnym lub propanie) w odniesieniu do pradu elektrycznego. I to tyle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawulon, przy twoim przebiegu nie wiem czy bym sie zdecydował na gaz bo tak jak napisał Lewy silnik może juz nie chcieć przywyczajać sie do innego typu paliwa.

W moim przypadku instalacja gazowa to inwestycja jak każda inna - wkładam pieniądze i po 14 miesiącach zaczynam na tym zarabiać i nawet jeżeli zarobie na tym 1000zł rocznie nic nie robiąc to czemu tego nie zrobić i jak napisał jeden z naszych kolegów mozna te pieniązki wydać na inne przyjemnośći ;). Oczywiście licze sie z tym że bedą sie pojawiac jakieś problemy ale to jest konsekwencja jeżdżenia autem, jeździłem już diselkiem, benzyna bez gazu i zawsze trzeba było auta doglądać.

Co do koła zapasowego w piwnicy to oczywiście można tak zrobić, ja na początku woziłem je w bagażniku a teraz mam je za siedzeniem kierowcy i jeszcze mi tam nie przeszkadza ;)

To tak z moich spostrzeżeń ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!