Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

po wymianie sprzęgła brak wszystkich biegów


szaiba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem wymieniałem parę dni temu sprzęgło (cały komplet) w mojej megi 1,6 8v benzyna . po założeniu sprzęgła i skręceniu wszystkiego autko odpaliłem i bez żadnych problemów zacząłem normalnie jeździć wszystkie biegi wchodziły idealnie , na drugi dzień jak wracałem z pracy przy zjeździe z autostrady przy redukcji zauważyłem że nie mogę zrobić redukcji do 3 biegu , i musiałem się zadowolić jazdą na dwójce do domu. dojechałem do domu sprawdziłem regulację na wybieraku , wszystko wygląda ok. wchodzi wsteczny jedynka i dwójka , natomiast na 3 4 i 5 nie mogę wrzucić nawet na sucho na wyłączonym silniku. czy to coś w skrzyni biegów się stało nie wiem naprawdę nie mam już siły do tego wszystkiego przed wymianą sprzęgła wszystko chodziło dobrze a przecież przy wymianie skrzyni się nie rozbiera więc co się mogło stać?? zauważyłem też że podczas jazdy jak puszczam gaz słyszę jakiś dziwny dźwięk tak jakby terkotanie z okolic skrzyni przy dodaniu gazu to ustępuje i tak ciągle. dodatkowo jak podczas jazdy bez gazu wcisnę sprzęgło to ten dźwięk też ustępuje. nie wiem co się mogło stać nagle skrzynia się posypała?? czy to możliwe?? proszę o pomoc już nie mam siły razem z moim znajomym mechanikiem który twierdzi że albo wodziki albo poszedł synchronizator ale tak nagle???? dziwne to trochę co nie?? pozdrawiam

 

EDIT:

Witam ponownie :)wsiadłem do autka godzinę temu przejechałem parę kilometrów na dwójce do sklepu bo musiałem, wracając odruchowo chciałem włączyć trójkę i się udało i wszystkie biegi znowu chodzą nawet na sucho . o co tu chodzi nie wiem już tak 2 razy się zrobiło że nie działało i znowu działa ale nadal mam obawy że w każdej chwili się to znowu stanie i wole nie jeździć jak na razie. Czego to może być wina?

Edytowane przez szaiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej możesz napisać chodzi ci o te pręt do regulacji ?? wczoraj przez 3 godziny próbowaliśmy to ustawić i nic przy innych w ogóle nie ma biegów, tylko takie położenie pasuje a pozatym co sądzisz o tym dźwięku co opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem całe kompletne sprzęgło VALEO. tylko że ten dźwięk słychać jak puszcze gaz , jak jadę i przyspieszam nic nie słychać zero cichutko i w ogóle tylko jak puszczę gaz / Sprzęgło właśnie wymieniałem z tego powodu że się łożysko oporowe wysypało prawie całkowicie tylko że tamte szumiało właśnie na luzie i jak wciskałem sprzęgło jeszcze mocniej piszczało teraz jest na odwrót. jak stoję i samochód chodzi na wolnych obrotach jest wszystko cacy wcześniej szumiało na starym łożysku i postanowiłem od razu wymienić całe sprzęgło żeby nie generować ew. większych kosztów.

 

nie wiem o co chodzi , naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro doleję do maxa sprawdzę i dam znać ale czemu mi się biegi wieszają dzisiaj się odblokowało pojechałem do znajomego normalnie jakby nigdy nic , nagle jak wracałem znowu tylko do dwójki po czym w czasie jazdy po 5/10 minutach znowu wszystkie biegi. nie mam już pomysłu co to może być a ten dźwięk to też nie wiem może skrzynia lata przez poduszki słabe przy hamowaniu silnikiem nie wiem naprawdę czy ktoś inny jeszcze może mi pomóc i wyrazić swoją opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!