Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przestroga dla niezapinających pasy pasażerów


lukaszzd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście w wieku 16 lat (dawno temu Fiat 125) przeleciałem przy dachowaniu i innych obrotach z tylnej kanapy w okolice drążka zmiany biegów (na szczęście obojczykiem ;-) ).

Nauczką jest to, że nawet w autobusie szukam pasów do zapięcia (znalazłem raz jak jechałem na Ukrainę na tylnych siedzeniach). Teraz to podobno w autobusach jest normą (obecnie produkowanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy w autobusach rejsowych nie są wymagane tylko jeżeli kierowca autobusu będzie chciał wjechać na autostrade i jechać z prędkością 100 km/h w niektórych krajach to musi mieć pasy dla każdego pasażera, ale film też daje do myślenia pod tym względem że wystarczy że jedna osoba nie zapnie pasów i może już pozabijać sobą innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, dobry filmik!. ja na szczescie mam taki bezwarunkowy odruch: wsiadam, kluczyk na zapłon, panel do radia, pasy zapinam, odpalam, swiatla, radio, ruszamy ;)

i taka litania zawsze ;)

 

[ Dodano: 2007-09-21, 00:04 ]

http://pl.youtube.com/watch?v=Ye5rx2yXlok

 

a tu z tej samej serii tylko z meganką w roli głównej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a nie chcecie wiedziec co sie dzieje z czlowiekiem jak ma niezapiete pasy i wybuchnie mu poduszka w twarz.

 

chyba samochody, ktore maja poduszke powietrzna maja tez takie zabezpieczenia zeby wlasnie nie bylo wybuchow poduszek podczas kolizji bez zapietych pasow

 

ale przestroga jest dobra, chyba zaczne zapinac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra seria reklam społecznych. Szkoda że u nas nikt nic takiego nie wymyślił :-)

 

Ja od zawsze byłem za zapinaniem pasów w aucie, choć raz nie zapiąłem (miałem wtedy do przebycia klikaset metrów) i pech chciał że miałem wypadek (w renię 25 kierowaną przez moją mamę uderzyła też renia, chyba 12 - wyglądała jak stara Dacia). Na szczęście prędkości nie były duże, ale i tak sobie trochę głowę poobijałem o deskę rozdzielczą.... Od tego momentu zapinam już nawet na krótkich dystanasach.

Pikacz w Megi mnie osobiście wkurza, bo jak na przykład wjeżdżam z ulicy do garażu (max 15 m) to muszę zapinać, bo by mnie zapikał :-). Znam też takich co oszukują pikacze zapinając pas pasażera do tego 'wejścia' w które powinien się wpiąć kierowca.... :-/ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
to już jest chyba kompletna głupota to już nie lepiej i łatwiej zapiąć swój??

 

Oczywiście, że nie :) Pas pasażera zapinasz raz i po krzyku :)

Tak na poważnie - robiłem przez jakiś czas jako PH. Jeździłem C3. Jestem zwolennikiem zapinania pasów i wcześniej robiłem to zawsze niezależnie czy jechałem w 500m czy 500 km. Niestety w pracy, po dojechaniu do drugiego miasta przepinałem pas pasażera do zaczepu na mój pas. Zapinanie i rozpinanie pasa 30-35 razy dziennie jest zaj*@^$ upierdliwe. Proszę mi tu teraz nie pisać jakie to było nie odpowiedzialne itd. itp. bo zdawałem sobie z tego sprawę i robiłem to świadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!