Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szarpanie silnikiem na wolnych obrotach 1,6 8V


grzesju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

O jakiegoś czasu mam problem ze swoim 1,6 8V w Megance, którą kupiłem kilka miesięcy temu.

Po odpaleniu na zimnym silniku chodzi równo na wolnych obrotach w granicach 1300 obrotów a za chwilę obroty spadną do ok 900 i silnikiem zaczyna szarpać. Wskazówka praktyczne stoi w miejscu a silnikiem szarpie. Xzuć to na całej kołyszącej się karoserii. Po podgrzaniu silnika szarpanie jest trochę mniejsze, ale jest zawsze na wolnych obrotach. Auto wkręca się na obroty i ciągnie ładnie. Przy niskich obrotach - rzędu 1500-2000 nie mam mocy, ale powyżej 2000 ciągnie już ładnie.

 

Auto ma gaz sekwencyjny i co ciekawe po przełączeniu na LPG szarpanie jest minimalnie mniejsze. Kasowana była mapa benzynowa i jeżdzone trochę na PB aby wyeliminować rozjazdy mapy przez gaz - nic nie pomogło. Wymieniony wężyk od podciśnienia - bez zmian. Wymieniłem cewki zapłonowe - tez bez zmian.

 

Gaz założony przy 120.000 km teraz jest 155.000 km (kupiłem auto przy 151.000 km)

 

Co ile trzeba regulować zawory w tym silniku i czy takie szarpanie może być objawem złej regulacji zaworów?

 

Co może ewentualnie powodować taką nieróna pracę silnika na wolnych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki silnika kolego jedną masz pod nogami ze tak powiem druga masz pod łapą pompy wspomagania... jest 3 jeszcze ale to od skrzyni chodz tez wrto wymienic,co do zaworów hmmm co 50tys sprawdzamy luz zaworowy

Edytowane przez megaanka96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!