Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drastyczny spadek mocy na wysokich obrotach


adamangel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się z Wami podzielić moim doświadczeniem co do nagłego spadku mocy w moim samochodzie. Otóż od kilku dni dał mi się on we znaki, tzn.do 2,5k obr./min. auto jechało bez zmian, ale na wyższych obrotach to tak jak by ktoś zapiął mi ze trzy załadowane przyczepy - nie jedzie i już. Trochę poczytałem, trochę popytałem. Rady znajomych kierowców i mechaników: ślizgające sprzęgło, zatkany filtr paliwa, niewydolna pompa paliwa, uszkodzony przepływomierz. Każdy zdawał się mieć trochę racji, ale... No właśnie, pojechałem wczoraj do kolegi na garaż na wymianę oleju. Wyjeżdżając z garażu mocniej przygazowałem i na spadających obrotach dał się słyszeć straszny hałas z okolic silnika. Więc szybki powrót na garaż i nasłuchiwanie co to. Powodem hałasu okazał się rozsypujący się katalizator, a dziś okazało się że i on był przyczyną spadku mocy mojego Scenica. Ukruszona część katalizatora przekręciła się i zablokowała częściowo wylot spalin z puszki kat. Na niskich obrotach, jak było mało spalin to dawał radę, na wysokich już go tłumiło i jechać nie chciał. Niestety w moim mieście do zrobienia na już można było tylko rozciąć, wybebeszyć i zaspawać puchę, ale teraz mam czas na poszukanie jakiegoś strumienia, lub może metalowego kat.Jeśli macie jakieś rady co do tego co lepiej zamontować to czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!