Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podczas jazdy zapala się kontrolka wtrysku


kalboy92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od wczoraj wieczora stało się coś bardzo dziwnego...

Ogólnie wsiadłem w auto wieczorem i samochód odpalił normalnie, wszystko było okej.

Później w nocy wracałem do domu jakieś 12km i autko w połowie drogi zaświciła się kontrolka

p1010809.jpg

mniej więcej na 2 sekundy i auto jakby zmuliło =/ dodawałem gazu, a ona w ogóle nie reagowała na ten gaz, ale jechała do przodu utrzymując obroty.

Dojeżdżając do domu zapaliła się jeszcze parę razy na chwilę ale już się wkręcić za bardzo nie chciała.

Dzisiaj rano to w ogóle jest porażka, auto jedzie maksymalnie 45km/h albo 25km/h :)

Co to może być?

Są mrozy więc możliwe, żeby wydzieliła się parafina i zapchała mi filtr?

Albo czy mogła zamarznąć w owym filtrze?

 

Bardzo proszę o pomoc co robić. I jakby ktoś był miły wskazać miejsce gdzie ten filtr paliwa się znajduje, to bym go spróbował podgrzać czy też wykręcić i przeczyścic.

 

Dodam, że teraz po przekręceniu kluczyka pali się ta kontorolka cały czas, samochód kopci na nibieskawy kolor cały czas.

Jak da się gaz do oporu to nie wkręcy się powyżej 1.5k obrotów.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez kalboy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa jest po lewej stronie stojąc przodem do samochodu.Jest tam gruszka do ręcznego pompowania paliwa,obok jest zbiorniczek z dwoma przewodami paliwowymi.Odepnij przewody (naciśnij zielone zaciski i wysuń przewody)delikatnie podciąg do góry zbiorniczek ,odkręć wieczko i masz filter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem cały filtr paliwa.

Był cały oblodzony i w środku również był lód :)

Ale jak wcześniej samochód odpalał i zapalała się ta kontrolka to teraz auto kręci, ale nie pali -.- kontrolka również się nie świeci...

 

Teraz pytanie: trzeba spuszczać całe paliwo, czy usterka jest jednak gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć zasyfiony cały układ paliwowy,podejżewam,że to przez trefne paliwo.Na twoim miejscu podjechałbym do mechanika. Niech podepnie pod kompa (sprawdzi dlaczego pali się owa kontrolka oraz inne błędy )i popatrzy czy pompa paliwa,wtryskowa podaje paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!