Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

AG SGI renault scenic 1,6 16v


roman518

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z instalacją lpg AG SGI holenderski

Zamontowany fabrycznie w renault scenic 1,6 16v -- problem polega na tym ze podczas jazdy pod obciążeniem przełącza na benzynę, na postoju luzie działa poprawnie na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu

Zregenerowany parownik, wymieniony filterek i dalej nie działa - tak jakby przy obciążeniu brakowało mu gazu

"gaziarze" chcą teraz wymieniać butle na lpg a ja już zostawiłem u nich kupe kasy i NIC

Prosze o jakieś sugestie może ktoś to już przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie znam softu tej instalacji, jednak szukałbym (jeśli są) alarmów o zbyt niskim cisnieniu gazu lub zbyt długich czasach wtrysków. Póki co nie ruszłbym butli.

Jeśli soft nie zapisuje błędów, w ciemno próbowałbym zwiększyć ciśnienie gazu na parowniku lub zwiększyć średnice dysz wtryskiwaczy i ponowna kalibracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie za małe ciśnienie w reduktorze. Z wtryskami niewiele zdziałasz, zostawiłbym je w spokoju.

 

Autoryzowany Dystybutor i Zakład Montażu

Rzeszów

PPHU Romex S.J.

ul. Krakowska 150

tel. 017 860 23 00, 863 71 14

email: [email protected]

 

Zadzwoń i pagadaj. No chyba, że już byłeś u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz

w romex-ie byłem to co napisałem to oni stwierdzili i zrobili

nie mozna podłączyć pod komputer bo trzeba mieć program CLIP do renault

ten sam komp steruje pb i lpg

a reno rzeszów byłem nic nie zrobili i skasowali 300 ponoć za połaczenie clipa i czyszczenie wtrysków a to nic nie pomogło

 

scenic jeżdził świetnie 1,5 roku na lpg dopuki teraz nie wyjeżdziłem lpg do końca

i

może to zbieg okoliczności ale od tego się zaczęła usterka i..........płacę za naprawy a jezdze na pb bo nie możma znaleźdż uszkodzenia

pozdrawiam i czekam na uwagi....podpowiedzi.....?????

 

[ Dodano: 2007-09-26, 20:29 ]

reduktor ma być OK - po regeneracji 500zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi numer vin, poszukam w dokumentacji. Ponadto nie jest prawdą, że ten sam komputer steruje Pb i LPG. Dla przykładu skan z dokumentacji (scenic2) - instalacja jest identyczna (5 to komputer LPG a 1 to komputer PB). Prawdopodobie dostęp do ustawień LPG odbywa się po OBD2, co może sugerować dostęp poprzez komputer PB. Zaskoczony jestem, że goście z EPLIGAZ mając dokumentacje nie byli w stanie Ci pomóc. Pozostaje męczyć serwis renault (reklamacja).

Nadal uważam, że ciśnienie na listwie jest za małe (za mało gazu podaje). Zapytaj u gazowników, czy ustawili wstępne napięcie mambrany po jej wymianie (to jest ta właśnie regulacja).

post-924-1190873911_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mogą być nierozbieralne. Chyba łatwiej i szybciej wymienić je na np. całą listwę valteka.

 

Taki to urok instalacji fabrycznych, że ugryść je można tylko (zazwyczaj) w ASO. A tam jak wiadomo sami fachowcy. A od LPG to w szególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!