Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio trzeszczy,gubi sygnał-ogolnie nie da sie sluchac!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

Moze ktos z was moze mi poradzic co zrobic aby radio gralo poprawnie? Mam dosc wysoki model Pioneera i za nic nie chce ladnie grac radio,nawet rozglosnie o tak silnych nadajnikach jak RMF czy ZET. Doszly mnie sluchy ze "Renófki" ak maja bo w poprzedniej(R19) tez mialem ten problem. Zakladalem radio JVC (rowniez powazny model) i bylo to samo...

Zastanawia mnie tylko ze u kumpla w Cupie gra miodzio...

Instalacja antenowa jest OK.

O co tu chodzi ,pomozcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja wymieniłem :-P - kabelek idzie od radia w prawą stronę w dół - wymiana nie jest skomplikowana, wiąże się z częściowym ściągnięciem wykładziny od strony pasażera - każdy sobie z tym poradzi najlepiej zabrać się za to lecąc od progu do przodu auta - kabelek leży na podłodze w specjalnych zaczepach po czym idzie słupkiem na dach auta - należy wyciągnąć lampkę w podsufitce i po odkręceniu samego już kabla przyczepić do niego kawałek sznurka - powoli przeciągać najpierw w jedną stronę a następnie z nowym kabelkiem antenowym w stronę drugą - kabelek do karoserii przymocowany jest zaczepami - są dosyć miękkie - ja nawet po zwiększeniu średnicy oryginalnej anteny (spowodował to sznurek obwiązany szkotką) dałem radę przeciągnąć ją przez nie - a zresztą - pół godziny roboty i radyjko gra jak należy ;) - ważna rada - przed wymiana całego kabla sprawdź czy faktycznie ma on przerwę!! - w jednym miejscu fabryczne kable antenowe w megankach są łączone - jest tam taki metalowy wtyk - jedna część wchodzi w drugą - sprawdź w miejscu tego wtyku połącznie, rozruszaj, rozepnij, poczyść, połącz - na pewno pomoże i nie potrzeba całego tego cyrku który opisałem powyżej... ;)

;) a jeszcze jedno - miejsce łącznia znajduje sie od strony deski - znaczy od radia idzie kawałek anteny - po czym jest owo połączenie......i dłuższa część anteny leci podłogą poprzez słupek do dachu..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hmmmm - jak by to sprecyzować - aby dostać się do owego "łączenia" kabla antenowego najlepiej wyciągnąć radyjko i spróbować wyciągnąć od spodu od strony pasażera antenę - ta końcówka która wchodzi w radyjko ma jakieś 30 - 50 cm i jest to łączenie - trzeba sie porządnie ponaginać polukać od dołu od strony pasażera, wsadzić łapkę namierzyć ją pogrzebać za panelem środkowym - wtedy można się do niej dostać - a jak nie da to lekko podważyć tapicerę - tam są na brzegach zaczepy potem można to wszystko ładnie ułożyć tak jak było - pisząc nic chyba więcej nie mogę pomóc tylko życzyć miłej zabawy ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Od dzis jestem posiadaczem reni scenica 2.0 rt ale niestety ulamana mam antene przy samym dachu czy krazy gdzies jakis manual jak rozebrac czesc lampki przy podsufitce zeby nic nie uszkodzi(2 elektryczne szyberdachy) i samemu wymienic antene??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
czy krazy gdzies jakis manual jak rozebrac czesc lampki przy podsufitce zeby nic nie uszkodzic??

 

Witam,

mam podobny problem, niechcacy "ukrecilem" antene zamiast ją odkręcić, i teraz mam kikuta na dachu - coś tam odbiera, ale chciałbym teraz wymienić np na taką:

 

http://www.allegro.pl/item316950015_antena...lt_peugeot.html

 

Problem - nie wiem jak rozebrać lampki na suficie by nic nie zniszczyć (szyberdachu nie mam)...

 

Może ktoś coś doradzić, jak dobrać się do tego panelu na suficie?

 

Dodatkowo - czy są jakieś anteny typu "płetwa rekina" do meganki '96 ? :(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Mam trochę podobną sytuację:

W dużych miastach jest ok (np. wawa - nawet kilkanaście stacji świetnie odbiera, łódź - bez problemu kilka lokalnych stacji oraz takie jak trójka, rmf czy zetka), ale u mnie na wsi tylko lokalną stację da się jakoś słuchać.

Zastanawiam się, czy w takiej sytuacji winny może być kabel antenowy, czy może lepiej kupić jakiś wzmacniacz sygnału między radio a antenę...

Miał ktoś taki problem i udało się go rozwiązać?

 

PS: Problem radia wykluczam - w poprzednim odbiorniku miałem podobne kłopoty, a czasami mam już dość słuchania płyt i wolałbym jakąś sensowną stację...

 

[ Dodano: 2008-10-06, 11:41 ]

Właśnie przypadkiem odkryłem jeszcze jedną zależność:

przy wyłączonym silniku (kluczyk przekręcony "do połowy") nawet nieźle odbiera kilka stacji, ale po uruchomieniu silnika wszystko znika (zostaje tylko 1 lokalna stacja).

Czyżby jakieś przebicie? Gdzie i jak tego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja mam podobny problem z fabrycznym radiem. meganka 2006. w trakcie jazdy gubi sygnał stereo, wchodzą trzaski, ale stacje trzyma. zmieniłem antenę - fachowiec przypuszczał, że zamiękł wzmacniacz, teraz mam bez wzmacniacza. to samo. sprawdziłem styki przy radiu - idealne, mimo to delikatnie przeczyściłem. napięcie na końcu kabla, przy antenie takie jak trzeba. radio raz gra idealnie, za chwilę trzeszczy, jest mono, i znowu ok. teraz już nie wiem co robić ? kabel (ale prąd idzie - sprawdzone miernikiem)? głowica w radiu (w ogóel chyba byłby kłopt z ustawieniem stacji - ale z tym nie ma problemu) ? Gdyby jednak radio to jest problem. w renówce w moim mieście tego nie naprawiają, każą wysłać do gdyni, ale jeśli to nie radio, to co ? proszę o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bruno00, spróbuj pożyczyć antenkę z kabelkiem i podłączyć ją bezpośrednio do radia oraz do masy (ja użyłem u siebie zamka w drzwiach - bez lakieru, więc dobrze przewodzi)

 

u mnie okazało się , że nie ma masy (na pożyczonej antence gra idealnie) - czyli pewnie przerwany kabel

teraz się zastanawiam jak najłatwiej przeciągnąć nowy kabel :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak z tym moim radiem fabrycznym w dwójce. Wymieniona antena na nową - bez wzmacniacza, wymieniony cały przewód łąćżący antenę z radiem - dalej w trakcie jazdy zdarzają się szumy i miejsca, gdzie AF RDS szuka nowego sygnału dla stacji. W warsztacie powoedzieli, że oni nie mogą już więcej nic zrobić. Czyżby radio ? ale chyba nie, bo inne podłączone do tej instatalcji miało to samo.... najprościej zmienić samochód <ok>

 

[ Dodano: 2008-11-18, 21:51 ]

teraz kupiłem nastepne radyjko - oryginalne - po zamontowaniu dzieje się to samo ! Jakaś wada fabryczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!