Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie w podłodze


cezaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.Nie pisałbym zapytania do was gdybym znalazł odpowiedz na moją przyczynę a więc w mojej qpecie 1,6 8v gdy zjeżdzam na biegu z niewielkiej górki objawiają się stuki pod podłogą od strony kierowcy gdy wrzucam na luz wszystko wraca do normy.Mam więc pytanie czy winą tego stukania może być ten drążek prowadzący do wybieraka od skrzyni biegów bo jak go sprawdzałem to jest luźny jeśli chodzi o tłumik drgań to odpada ponieważ jest nowy.Byłbym wdzięczny za jakieś info pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam podobne stukanie, ale na biegu przy małej prędkości chodź czasem słychać je też na luzie, jak dodaje gazu i jak hamuje nic - stukania nie słychac, a wszystko najlepiej słychac w zakresie do 50 km na godzine. Najlepiej słychać przy jeździe bez gazu np w korku na samym sprzęgle na jedynce i dwójce.

 

Problem zaczął sie dużo głośniej (bardzo głośne stukanie) gdzieś na trasie i przy dużo wiekszej predkosci. Ponadto przy ruszaniu słychac i czuc czasami stukniecie lub kilka małych i male szarpniecie. Podejrzewam, że to dwie oddzielne sprawy:

1. To jakieś łozysko może w okolicach sprzęgła/skrzyni, bo ogłos przypomina toczącą i odbijającą się ciężką kuleczkę gdzieś w okolicach nóg kierowcy albo jakiegoś sworznia, który sie rusza.

2. Tylna poduszka silnika.

 

PS: Z początku wymienilem sprężynę wybieraka, bo miałem zużytą, ale niestety to nie to.

 

Zamierzam jutro zrobić przesłuchanie z mechanikiem a docelowo sprawdzić: maglownicę, sworznie, przeguby, wahacze itp.

 

Pzdr.

W.

 

 

###UPDATE####

Rozwiązanie problemu okazało się trywialne, ( [Przy okazji innych diagnoz oraz napraw samemu], kupiłem paczkę spinek do nadkoli wymieniłem wszystkie stare spinki oraz dodałem te brakujące a problem znikł sam.

 

Wreszcie bloga cisza.

Edytowane przez dj.wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!