Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CD radio w megane 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam megane 2 kombi z 07/2004 1,9dci. Auto zostało kupione bez oryginalnego radia CD.

Sprawdziłem historię samochodu w serwisie autoryzowanym i okazuje się że wyjechało z fabryki bez radia. Czy w związku z tym będzie miało wiązki kabli do głośników z przodu i tyłu? Czy wyświetlacz obsłuży podłączone radio? Czy będzie wiązka kabli do wyświetlacza?

W przednich drzwiach są maskownice z otworami na głośnki ale jak jest w drzwiach tylnich. Nie widać miejsca na głośniki.

Jeżeli ktoś ma doświadczenia w temacie to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośniki tylne /przewody/ to najłatwiej sprawdzić kostkę ISO /standardowa głośnikowa/ - czy są przewody dla tylnych głośników - raczej są, ale głośników pewnie nie ma w drzwiach.

Co do wyświetlacza, to jest tak:

 

- wyświetlacz obsłuży radio, ale potrzebne jest połączenie kablowe - czy kabel pod wyświetlacz jest przygotowany zobaczyć łatwo, bo jeśli tak, to w miejscu przeznaczonym na radio /po zdjęciu zaślepki/oprócz standardowej radiowej kostki ISO jest taka mała żółta kostka - mini ISO/ - ona służy do połącvzenia radia z wyświetlaczem fabrycznym - jest bardzo prawdopodobne, że w tym przypadku jej nie ma.

 

Gdyby jednak była znaczyłoby to, że jest również okablowanie do sterowania przy kierownicy - wtedy wystarczy kupić radio i pilot, zamontować i jest OK.

 

Jęśli nie ma żółtej kostki to też nic straconego, z tym, że trzeba samemu wykonać przewody /kostkę mini ISO można łatwo kupić/ i wykonać złącze /lub podlutować do wyświetlacza i pilota/ - wiem, że to możliwe, bo sam to robiłem w MEGANE z 2003 roku, gdzie tych przewodów nie było - Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!