Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chcę zakupić megankę z silnikiem 1.6 z gazem


ccrallyteam

Rekomendowane odpowiedzi

temat j.w

mogę wydać gdzieś około 8-9 tys zł. na autko musi być oszczędne ( chyba opcja 1.6 z gazem była by warta uwagi) i zwracam się z prośbą do Was forumowicze abyście mi pomogli przy wyborze autka.

Wypowiedźcie się czy warto kupić takkii samochód 9megane (silnik 1.6 gaz za 8-9 tys.zł.)

Fajnie jakby autko miało klimę.

Ewentualnie powiedzcie co się psuję itd. i czekam na opinie użytkowników takich autek .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety za 8/9 kawałkow możesz kupic 1,6 8v 90km w gazie z poczatku produkcji ale z przebiegiem 200000 km- jak sie spisuje meganka przy takim przebiegu to pogadaj z Piszem - testuje francuza z duzym przebiegiem. ja bym poszukał 1,4 e jezeli patrzyłbym na ekonomie po jakims emerycie-czasem mozna cos taiego znalesc

 

a w aucie za 8/9 tysiecy z francuskim rodowodem niestety popsuc moze sie dosłownie wszystko-najczesciej duperele/elektronika/zawias itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat j.w

wyborze autka.

Wypowiedźcie się czy warto kupić takkii samochód 9megane (silnik 1.6 gaz za 8-9 tys.zł.)

Fajnie jakby autko miało klimę.

Ewentualnie powiedzcie co się psuję itd. i czekam na opinie użytkowników takich autek .

pozdrawiam

 

witaj

mam scenica 2004 1,5dci oprócz niego lanosa 1,5 na gazie w żaden sposób ich nie idzie porównać ale lanosem pomykam bez awarii juz 8 lat zrobiłem 200 tyś i takie wozidlo kosztuje w komisie 7-9 tyś nawet z klimą elekt szyb i air bagi, a odkąd mam scenica (trzy miechy) jeden miesiąc jeździłem a dwa miesiące stoi w serwisach i tak targa portfel że jeszcze trochę i będę robił tylko na niego i mechaników"nie wszystko złoto co się świeci" kup najprostszą wersję będziesz miał mniej problemów.

pozdro

ps jeśli gaz to tylko od nowości dla staruszków to tylko gwóźdź do trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić na takie wypowiedzi w stronę Renault :!: Mam Megankę z 96 roku. Mam ją rok i oprócz rzeczy takich jak klocki, szczęki czy gumki na stabilizatorze nie wymieniałem nic. Nic się nie psuje i nigdy mnie nie zawiodła. A opel będzie rdzewiał jak stary polonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie moge narzekać na meggi, ostarnio tylko wysiadł mi prędkościomierz ale to jest pierdoła do zrobienia.

Co do gazu zalezy od silnika. U mnie została założona sekwencja przy blisko 150 tys km i wszystko jest do tej pory ok. Silnik dalej nie bierze ani grama oleju, zapala na dotyk i ma kopa. Wiadomo że jak ktoś kupi wrak z przebiegiem 400tys km a na liczniku bedzie mial 200 tys km to cudów nie moze się spodziewać.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat zmienil sie raczej w pytanie co kupic za 8/9 kawałków, wiec dorzuce swoje 3 grosze;

-lanos-wiele osob słyszac to slowo reaguje w nastepujacy sposob:) ale dla mnie to po prostu rozsadny samochod za rozsadna cene; awarie zdarzaja sie rzadko, czesci tanie jak barszcz, duza rozpoznawalnosc wsrod mechanikow, niskie ceny ubezpieczenia, duzo egzemplarzy do wyboru-takze po emerytach z przebiegami 60-100 tysiecy wiec ejst w czym wybierac - jedyny problem to ekonomika-silniki niestety nie sa za bardzo oszczedene, polecam 1.4, odradzam 1,5 SOHC , a 1,5 DOHC i 1,6 16v to w gaz

 

-corolla (chyba 6ty gen); czyli roczniki ok 92-97 ; silniki 1,3 (wiele sob mowi ze to 1,4) 88km potem zmniejszony do 75km- jest takze 1.616v (chyba 116km ale nie chce lac wody) = czyli dla mnie synonim bezawaryjnosci-najlepse auti pod wzgledem jakosci jakie w zyciu widzialem; polecam 3drzwiowy htb; bardzo fajnie kreci sie silnik, dobre przyspieszenie (11,5 do 100km/h), temu autu nie szkodza nawet przebiegi redu 200-300 tysi, o ile bylo nalezycie uzytkowane i serwisowane (mpj ojciec mial takie auto 10 lat temu i wspominam je najlepiej ze wszystkich)

-sunny 2.0 d (ok 70 km-dokladnie nie wiem)- stary diesel, oczywiscie bez turbo, bardzo zamulasty ale i bardzo oszczedny i niekłopotliwy;trudno bedzie znalesc cos ponizej przebiegu 200-250tysiecy, ale probuj; szczegolnie za odra

 

to chyba tyle

wiem, ze moge tutaj byc posadzony a zle zamiary i moge byc osadzaony za herezje, ale meganki Ci nie proponuje w tych warunkach cenowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko za to cene bedzie cos znalesc.chyba ze sam sprowadzisz z zachodu (niemcy,holandia)szukaj na ebay-ju tam sa oferty z europy.

Nie jest prostą rzeczą znaleźć dobrą megankę i do tego z klima w takich pienądzach jak szuka kolega. 96r 1.6, ładna, bez korozji z klimą zaczynają się od 1850euro.Do tego dochodzi transport (w zależności od kilometrów) lub tablice +paliwo + ubezp. i opłaty (niecałe1500zł).Może znajdziesz coś świeżo zwiezionego do Polski a kupionego w "pakiecie"(bo taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!