Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane+LPG+BLOS


CaSspeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Megankę 1.4 75KM z 97 roku i mam w niej założoną instalację LPG. Zakładal ją poprzedni właściciel auta i mam teraz problem, jak stwierdzić, której generacji to jest instalacja. Z tego co pisze w papierach to jest to instalacja BRC zakładana w Czakram Tarnów. Na wyciągu ze świadectwa homologacji pisze w elementach wyposażenia:

-reduktor: Tecno

-inne: Bingo

 

Karta przeglądu inst. gaz jest wypisywana dla instalacji Fly Sequent, czyli wychodziło by na to, że jest to IV generacja, jednakże nie wiem czemu mi sie wydaje, że jest to niższa generacja. Ktoś może mi podpowiedzieć jak to sprawdzić?

 

Drugie pytanko mam odnośnie montażu w mojej Megi tzw. Blosa. Czy jest to wogóle możliwe i opłacalne dla silnika 1.4? A jeśli tak, to czy wie ktoś, gdzie takie cos mozna założyć na śląsku??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji gazowej to I gen czyli parownik i wężem leci sobie gaz w fazie lotnej do przepustnicy a regulacja tylko zwykłą śrubą.

 

II gen to samo lecz masz już modulator który steruję lambdą a na wężu od fazy lotnej masz jeszcze dodatkowo silnik krokowy.

 

IV gen o której myślisz masz bezpośredni wtrysk gazu czyli nma pokrywie powinieneś mieć listwę z czterema wężykami.

 

Najprościej jak mogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakładali to w Czakramie, to na 99% BRC.

A blosa po co chcesz zakładać?

Tylko nie będzie to IV generacji, bo to monowtrysk. Nikt się u nas nie będzie bawił w zakładanie sekwencji do mono. Tym bardziej czakram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli, że dobrze sobie myślałem, że to nie IV generacja.

 

@GazMajster- blosa chce założyć z kilku powodów. Z opisów ludzi, którzy założyli wynika, że poprawia się dynamika auta w całym zakresie obrotów, redukuje się spalanie i do tego przy odpowiedniej regulacji auto chodzi jak na PB. Wydaje mi się, że to wystarczające powody dla wydania tych kilku stówek ;) GazMajster Twój nick sugeruje mi, że masz o tym pojęcie i widzę, że nawet masz taką samą Megi jak ja, dlatego prosiłbym o jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

No to jak w koncu z tym blosem? Rzecz godna montazu czy przereklamowana? Czy ktos w naszym klubie zamontowal do Megany? Prosze o relacje <ok>

Troche poczytalem i...przyznam szczeze ze zdania sa podzielone,aczkolwiek przewazaja pozytywne opinie,ale nie od dzis wiadomo ze Renie to kaprysne autko i nie toleruje wszystkiego :( ,wiec moze jest uzytkownik na tym forum ktory zamontowal to cudo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!