Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wtyka komputera?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie.

Teraz mamy nowy problemik. Chodzi o wtykę do komputera. Wczoraj auto zaczęło mi kichać i szarpać. Mechanik poradził mi by zajrzeć do tej właśnie wtyki i sprawdzić czy nie są zaśniedziałe styki. Niestety były. Po dogłębniejszym przyjrzeniu się zauważyłem, że w prawej części wtyki (tam gdzie są grubsze styki) brakuje jednego, ostatniego wtyku. Zaznaczam ze chodzi o wtykę nie o komputer. Czy ktoś mi powie czy to tak ma być czy ten wtyk gdzieś mi się ulotnił?

Megane RT 1996, 8V, 1600,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik numer: K7MA - 1.6 Numer styku mogę podać dopiero jutro. Teraz niestety muszę pracować. Ale dzięki za te podpowiedzi. A może ktoś wie gdzie znajdę schemat el.?

 

[ Dodano: 2007-01-07, 11:27 ]

Pociągnę temat dalej.

Chciałem dodać, że auto zaczęło odmawiać zapalenia. Objawy takie, jakby rozłączał immobilizer. Żadne rozłączanie z kluczyka immobilizera nie skutkowało. Jedynym sposobem jaki działał było wyjęcie wtyki komputera i wsadzenie jej ponownie. Wtedy auto pracowało normalnie, aż do czasu wyłączenia silnika i pozostawienia go na dłużej niż godzinę. W piątek zabrałem komputer do domu. Przeczyściłem styki, wysuszyłem. W sobotę założyłem ponownie. Niestety problem nie znikł. Dziś czyli w niedzielę po całej nocy o dziwo auto pracuje zupełnie normalnie. Rano zapaliło bez problemu. Po trzech godzinach postoju również. Ciekawe co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam podobne problemy

 

przy dodawaniu gazu samochód zaczyna mi prychać i kichać i strzelać w kolektor

 

nie dzieje się to zawsze, można powiedzieć co drugie zapalenie,

 

takie objawy mam na beznynie i na LPG przy czy na LPG mocniejsze,

 

radziłem sobie tak, że przełączałem na Benzynę , dodawałem obrotów i problem przechodził, potem przełączałem z powrotem na GAZ

ale teraz już ta metoda nie skutkuje

 

czy ktoś może mi pomóc?

 

wimieniłem już świece i przewody , ale nic nie dało

 

co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobnie u siebie w Scenicu 1.6 8v. Przy dodawaniu gazu, powyżej 3000 obr. silnik czasmi szarpał jakby nie dostawał iskry. Pojechałem na komputer - wykazało błąd sondy lambda (napięcie skakało od 0 do 300 mV). Wymieniłem sondę na orginalną Boscha, ale problemy nie ustąpiły. Na kompie pokazywało, że napięcie sondy skacze w pełnym zakresie (0-800 mv). Diagnosta stwierdził, że gdzieś musi uciekać iskra i poradził wymianę świec. Wymieniłem świece na Boscha 4 elektrodowe i problem znikł.... Ale tylko na dwa tygodnie, po czym zaczęło się od nowa. Wymieniłem przewody wysokiego napięcia na oryginalne Boscha, ale problem pozostał. Wtedy wykręciłem świece - były w porządku. wkręciłem je z powrotem, a wszystkie styki na przewodach wysokiego napięcia (przewód-cewka i przewód-świeca) posmarowałem solidną dawką pasty miedzianej - szarpanie minęło i od tego momentu mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem kable, świece i NIC

byłem u 2 elektryków i też NIC

 

już załamany ... kumpel mi podpowiedział że trzeba filtr gazu wymiieniać,

wymieniłem po ładnych 50.000 km,

 

I WSZYTSKO W NORMIE, działa jak się NALEŻY

 

PAMIĘTAJCIE O FILTRACH GAZU :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie

moj był tak brudny ze az strach

wysypał się z niego taki "proszek"

 

a no i dałem do regulacji

a kichał bo za małą mieszankę dostawał no i brudny filtr to tym bardziej

 

dziwie sie tylko czemu na benzynie tez sie tak zachowywał

niby nie kichał - bo niby czym (ale brakowało mu mocy)

 

TAK jak piszę - wymiana filtra załatwiła wszytsko

a koszt - śmieszna sprawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się chyba za wcześnie pochwaliłem, bo znowu się u mnie zaczyna.... Jeden dzień przerywa, jeden dzień nie.... Pojęcia już nie mam co to może być.. Jutro sprawdzę filtr powietrza, bo chyba już tylko to zostało. No może być jeszcze pompka paliwowa. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a ja mam pytanko:

Czy można tak bez problemu podmienić komputer na inny?

Tez mama problem z rozruchem i już wszystko-wszystko zostało sprawdzone i pozostał właśnie sam komputer do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!