Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prosze o pomoc 13litr/gazu/100


lasko

Rekomendowane odpowiedzi

GazMajster, czy mógłbyś powiedzieć ile powinna palić Meganka gazu 1.6 16V, mam założona instalacje KME i obawiam sie, że chłopaki nie ustawiali w niej mapy wtrysków jeżdżąc. Można to jakoś sprawdzić ?? Mam interfejs i program ze strony producenta.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GazMajster, Dzięki, na pewno do nich podjadę i niech to poprawiają (bądź wgrywają od nowa mapę wtrysków). Nie chce sam grzebać, bo nie mam o tym zielonego pojęcia. Bardziej chodziło mi o to, czy jest możliwość sprawdzenia, czy mapa wtrysków była robiona (w ogólepodczas jazdy), bo nie wiem czy w programie jest coś takiego jak historialogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Megane 1.4 75 KM silnik E7J

 

LPG założone przy 80 tysiącach km 8 lat temu. Teraz ma 218.000 km.

Na początku palił 7 - 7,5 litrów gazu

Obecnie 7,5 do 8 przy jeździe mieszanej (mam lekką nogę).

Instalacja na komputerze Autronic II generacja (co do reszty to się nie znam).

 

Miałem duże problemy swego czasu z falowaniem obrotów. Towarzyszyło temu jeszcze

spalanie około 10 litrów. Po wielu wizytach u mechaników wreszcie udało mi się ustalić , że to wina luzów zaworowych. Gaz powoduje, że zawory wylotowe są za ciasne.

Po zrobieniu luzów i przestawieniu się na wyłącznie markowe stacje paliw problem znikł

i spalanie wróciło do normy.

Jeśli chodzi o regulacje zaworów trzeba znać mechanika , który wie jak to robić

(jest inna numeracja cylindrów w Renault niż w innych autach) .

Ja robie sam według dokumentacji Renault.

Jak były problemy to dało się te problemy zniwelować przez zwiększenie na parowniku

pokrętłem sterującym wydatek gazu. Oczywiście pociągało to za sobą znaczy wzrost zużycia gazu. Może właśnie gazownik aby mieć spokój tylko pokręcił tym pokrętłem.

Dlatego po zrobieniu luzów zaworów ja sobie po prostu na biegu jałowym pokręciłem

pokrętłem i ustawiłem jak mi pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podłączyłem się pod komputer gazowy i zrobiłem screeny z ustawień. Nie chce sam przy tym grzebać, ale niebawem będę jechał na pierwszy przegląd po 1000km i wiem, że chcę im zwrócić uwagę na to, że w mieście i trasie pali mi 10l/100km (bez względu na styl jazdy). Dodatkowo mam pytanie do ekspertów w tym temacie, co sądzą o ustawieniach parametrów na poniższych zdjęciach, czy na coś powinienem zwrócić im uwagę ? Czy dobrane są dobre średnice dysz ? Miałem mieć również wtryski firmy Valtek, a tu są chyba jakieś inne ( :-) ), parownik też wydaję mi się inny. Sądzę, że mapa wtrysków albo była robiona w warsztacie, albo może wgrana z jakiegoś wzorca - nie wiem czy można to jakoś odczytać.

 

Dziękuje

post-3576-1193433427_thumb.jpg

post-1-1193433427_thumb.jpg

post-1-1193433428_thumb.jpg

post-1-1193433429_thumb.jpg

post-1-1193433430_thumb.jpg

post-1-1193433431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa Rail to praktycznie to samo co Valtek. Róznią się tylko kolorem cewek. Tym sie nie przejmuj.

Dysze niby mogłyby być większe, ale jesli chodzi to poprawnie to nie ma co zwiększać. Do pojemności silnika pasują. NIepokojący jednak jest komunikat o ciągle otwartych wtryskach benzyny. Wygląda na to, że jednak wtrysk sie zapetlił i brakło gazu. Poprzedni wtrysk jeszcze trwał (długi czas wtrysku) a juz przyszedł następny. Albo wyzsze ciśnienie albo większe dysze.

Szkoda, że nie pokazałeś mapy wtrysków. Mogło to tez być spowodowane tylko brakiem gazu w zbiorniku :-)

Tyle spostrzeżeń amtora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, dzięki za zainteresowanie, czytam Twoje posty i nie uważam Cię za amatora :-) . Chętnie zrzucę mapę wtrysków, tylko nie wiem za bardzo na której to jest zakładce w tym programie i jak to zrobić, ale poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje megi 1.4 8v pali mi średnio 8 litów gazu. W mieście spala około 9 litrów. Trasa to niecałe 7 jak jade tak do 130 km/h. Wiadomo jak się depnie to i 12 łyknie. Wcześniej paliła koło 10 litrów. Kwestia doboru mieszanki i wyregulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze zostaw w spokoju. Zwiększ ciśnienie na reduktorze, aby było w okolicach 1,2 bara. Masz tylko ok. 0,9 bara, a to zamało. Przy ostrym depnięciu spadnie i zacznie się dławić (tyle teoria).

Mapy nie widać, ale musisz pojeździć, to wtedy powinna się pokazać jak wygląda. Zrzuć ekran i postaw. Może coś wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie. Czy to jest normalne: odpalam rano samochód na benzynie, czekam ok 20sekund i wciskam gaz do 2 tys. obrotów, puszczam gaz samochód gaśnie, dopiero za drugim razem łapie LPG, czy da się to wyregulować, jeżdżę na gazie Wasbruk lub Statoil, mam instalacje II gen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!