Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic (zaraz po odpaleniu jest w trybie serwisowym)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Około roku temu padla mi turbina (scenic 1,9 dci 2002), po wymianie wyjechałem z warsztatu i samochód nie ciągnał jak potrzeba. Po obserwacji zauważyłem niepokojący objaw. Zaraz po odpaleniu samchód nie jest w stanie osiągnąć obrotów wyższych niż 2,5 tyś., mimo wciśniętego do końca pedału gazu. Po chwilowym trzymaniu go na 2,5 tyś obrotów nagle coś sie odblokowuje i zaczyna jechać normalnie. Nie jest to komfortowe rozwiązanie bo jadąc do pracy mam wyjazd na dosyć ruchliwą ulicę i niestety zimny silnik musze gazować aby wróciła unormowana praca (jak tego nie zrobie samochód nie ma mocy i ma problem z ruszaniem nie mówiąc o przyspieszeniu). Wymieniłem tez przepływomierz na sprawny, działąjący w innym samochodzie poprawnie. Niestety po podpięciu do kompa nadal pokazuje błąd przepływomierza. Chciałbym uniknąć wymiany większości osprzętu wieć proszę Was o pomoc, może ktoś spotkał się z podobnymi objawami. Z góry dziekuję za pomoc i wszelkie sugesteie bo mechanicy wymiękają a mi się zaczyna konczyć kasa i cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedź. Kupiłem preparat do czyszczenia EGR, jutro w miarę możliwości postatam się wyczyścić. Po operacji podziele się wynikami.

P.S.

Czy można uszkodzić EGR przy czyszczeniu i na co zwrócić uwagę?

 

Dodano: 02 cze 2012 - 18:01

Witam ponownie.

EGR wyczyszczon (bylo w nim sporo syfu). Sprawdziłem elektormagnes działa, rónież po przekręceniu stacujki słychać klik. Niestety usterka nie została wyeliminowana. Może ma ktoś jeszcze jakąś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!